Data dodania: 2022-10-21
Tydzień Otwartego Dostępu 2022
Każdego roku w ostatni pełny tydzień października organizowane są akcje i wydarzenia służące podniesieniu świadomości w zakresie Otwartej Nauki i wolnego dostępu do publikacji. Hasłem tegorocznej edycji jest „Otwartość dla sprawiedliwości klimatycznej”. Nacisk położony zostanie m.in. na działania i promocję otwartego dzielenia się wiedzą ponad granicami w kontekście walki z kryzysem klimatycznym.
Z okazji zbliżającego się Tygodnia Otwartego Dostępu Biblioteka Politechniki Gdańskiej przygotowała:
Grę paragrafową online „Wojownik otwartości”
Zagraj w naszą grę, aby sprawdzić się w roli młodego naukowca w ekscytującym świecie otwartej nauki! Wcielasz się w postać bohatera, biorącego udział w potyczce o otwartość swoich badań. Celem gry jest dotarcie do poprawnego hasła, które zostało ukryte na końcu przygody. Odkryte hasło należy przesłać na adres: infnauk.bpg@pg.edu.pl do 30 października.
Spośród uczestników, którzy prześlą poprawne hasło, zostanie wylosowane 7 nagród głównych. Losowanie odbędzie się 3 listopada. Dodatkowo, każdego dnia 3 najszybszych graczy otrzyma miłe upominki. Możliwe jest tylko jedno zgłoszenie od danej osoby. Nagrody oraz upominki należy odebrać osobiście w dniach 4-18 listopada w Bibliotece Głównej PG (Wypożyczalnia | Informatorium) w godzinach otwarcia. O wygranej laureaci zostaną poinformowani mailowo.
Czym jest sprawiedliwość klimatyczna?
Zabawę wspólnego tworzenia mapy myśli wokół pojęcia „sprawiedliwość klimatyczna” na tablicach rozmieszczonych we wszystkich czytelniach.
„Mądry wybór czasopisma jako istotny składnik sukcesu autora”
Webinarium dla naukowców i doktorantów Politechniki Gdańskiej, organizowane wspólnie z firmą Elsevier. Szkolenie poprowadzi Paulina Milewska Customer Consultant, Research Solutions Elsevier.
Kiedy | 27 października, godz. 1100
Program Rejestracja
Dodatkowo na Facebooku Biblioteki PG można śledzić serię postów, promujących Open Access oraz prezentujących publikacje naukowe na temat sprawiedliwości klimatycznej. Zachęcamy również do przejrzenia naszych materiałów dostępnych na stronie Otwarta Nauka.