Tydzień Otwartej Edukacji 2023 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-06

Tydzień Otwartej Edukacji 2023

Tydzień Otwartej Edukacji 2023

W dniach 6-10 marca obchodzony jest Tydzień Otwartej Edukacji (Open Education Week). Jest to okazja do dzielenia się i poznawania otwartych zasobów edukacyjnych. Biblioteka PG od lat aktywnie angażuje się i wspiera działania promujące tę inicjatywę.

W tym roku Biblioteka PG przygotowała szkolenie stacjonarne dla społeczności akademickiej "Wykorzystanie otwartych zasobów edukacyjnych w działaniach promocyjnych na przykładzie Biblioteki PG". Uczestnikom zaprezentowane zostaną podstawowe otwarte narzędzia oraz zasoby używane w działaniach promocyjnych, np. w mediach społecznościowych. Szkolenie odbędzie się w sali multimedialnej w Bibliotece PG (Gmach Główny PG, sala nr 100/4), w terminach (do wyboru):

  • 7 marca, godz. 1100-1200
  • 8 marca, godz. 1100-1200
  • 9 marca, godz. 1100-1200

Zainteresowani szkoleniem proszeni są o wysłanie wiadomości e-mail na adres: promocja.bpg@pg.edu.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ponadto w czytelniach będą rozdawane zakładki do książek, które z jednej strony za pomocą kodu QR odeślą użytkowników do strony Biblioteki PG, gdzie można znaleźć więcej inspirujących przykładów otwartych zasobów edukacyjnych (OZE), zaś z drugiej będą zawierały łamigłówkę (np. sudoku, krzyżówka, rebus) wygenerowaną z otwartych narzędzi online. Zapraszamy również do śledzenia serii postów na profilu Biblioteka PG.

90 wyświetleń