Rola bibliotek i działów nauki w cyfrowej transformacji uczelni i skutecznym zarządzaniu informacją naukową | Politechnika Gdańska

Wydarzenia

18 October 2022 10:00 - 16:00

W imieniu PCG Academia i Uniwersytetu Warszawskiego zapraszamy Państwa do udziału w konferencji zatytułowanej: Rola bibliotek i działów nauki w cyfrowej transformacji uczelni i skutecznym zarządzaniu informacją naukową.

Wydarzenie odbędzie się 18 października 2022 roku na Uniwersytecie Warszawskim. Konferencja jest skierowana do przedstawicieli bibliotek, działów nauki, wydawnictw, a także do prorektorów ds. nauki i przedstawicieli uczelnianych działów IT. W ramach konferencji zaplanowaliśmy dla Państwa następujące sesje:

• Debata ekspercka z udziałem przedstawicieli wiodących polskich uczelni, w obszarze transformacji cyfrowej i zarządzania nauką (w tym Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Politechniki Łódzkiej)
  • Spotkanie polskiej Grupy Użytkowników Repozytorium Naukowego DSpace z udziałem Michele Mennielli z LYRASIS
  • Wystąpienie przedstawicieli Ośrodka Przetwarzania Informacji na temat interoperacyjności danych w systemach uczelnianych oraz w POL-on i PBN
  • Prezentacja mapy drogowej rozwoju systemu Sciencecloud – kompletnego systemu do zarządzania nauką, wypracowanego przez PCG Academia, wspólnie z Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem SWPS
  • Prezentacja wyników badania Wolters Kluwer i Fundacji Rektorów Polskich „Nowe technologie w zarządzaniu uczelnią”

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymaga potwierdzenia przez Organizatora. Rejestracji należy dokonywać elektronicznie, link znajduje się poniżej. Ze względu na ograniczenia logistyczne dysponujemy jedynie 130 miejscami. O skutecznej rejestracji zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Program    Rejestracja