Konferencja naukowa Bibliometryczne analizy Otwartej Nauki | Politechnika Gdańska

Konferencja naukowa Bibliometryczne analizy Otwartej Nauki

18 - 19 Kwiecień 2023

Pierwsza Poznańska Konferencja Centrum Naukometrycznego Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu Bibliometryczne analizy Otwartej Nauki, która odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2023 r.

Tematyka konferencji koncentruje się na wykorzystaniu bibliometrii do badania otwartości nauki. Wskaźniki bibliometryczne wykorzystywane są zarówno do analizy rozwoju nauki i jej instytucji, jak i w ocenie publikacji, dorobku naukowego badaczy czy też całych uczelni. Można je również wykorzystać do analizowania implementacji i rozwoju różnych nurtów w obrębie Otwartej Nauki. W tym kontekście warto również zwrócić uwagę na pojawiające się nowe alternatywne metryki, które pozwalają analizować wizerunek oraz wpływ społeczny naukowców oraz zatrudniających ich instytucji.

W pierwszym dniu Konferencji zaplanowano panel dyskusyjny “Biblioteki akademickie jako centra kompetencji”, podczas którego poruszone zostaną zagadnienia związane z zaangażowaniem bibliotek w Otwartą Naukę oraz w działalność bibliometryczną. Wydarzenie poprzedzone zostanie warsztatami bibliometrycznymi, na które wymagana jest odrębna rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Konferencja skierowana jest do naukowców, doktorantów, bibliotekarzy oraz pracowników działów nauki i projektów.
Rejestracja    Program