Ogólnopolski Dzień Otwarty na Politechnice Gdańskiej – Biblioteka PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Wydarzenia

Ogólnopolski Dzień Otwarty na Politechnice Gdańskiej – Biblioteka PG

21 March 2023 09:00 - 14:00

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Otwartego na Politechnice Gdańskiej, który odbędzie się w pierwszy dzień wiosny we wtorek 21 marca, Biblioteka PG przygotowała:

Bookcrossing oraz stoisko promocyjne Biblioteki PG

Przy stoisku w Gmachu Głównym bibliotekarze będą dzielili się cenną wiedzą na temat przywilejów, z jakich mogą korzystać przyszli studenci PG: dostępu do czasopism i książek elektronicznych "z domu", możliwościach, jakie oferują poszczególne biblioteczne placówki, atrakcjach przygotowywanych specjalnie dla czytelników Biblioteki PG (m.in. udział w zabawach konkursowych czy grach czytelniczych z nagrodami) itd.

Skoro jest coś dla ducha - musi być również dla ciała! Przy stoisku będzie możliwość zabrania ze sobą pamiątek w postaci: książki (może przyda się w trakcie przyszłej politechnicznej przygody!), niepowtarzalnych zakładek do książek z relaksującą kolorowanką i mini zestawem kredek; nie zabraknie również eko gadżetów promujących Bibliotekę PG i Politechnikę Gdańską.

Spacer z przewodnikiem po kampusie PG

Podczas spaceru zostaną zaprezentowane najciekawsze, historyczne miejsca Gmachu Głównego, a także hale Laboratorium Maszynowego. Organizowane są dwie tury spaceru w godzinach:

  • 1100-1230
  • 1300-1430

Maksymalna liczba uczestników jednej grupy to 20 osób. Zbiórka przy wejściu do Gmachu Głównego.

Muzeum rozproszone

Tematyczne wystawy w różnych częściach kampusu PG:

1. "Warsztat inżyniera"
| zabytkowe przyrządy kreślarskie, których historia sięga XIX wieku, będę wystawione w gablotach w Gmachu Głównym przed wejściem do Biblioteki.

2. "Politechniczne NAJ... - tajemnice magazynów bibliotecznych"
| w Gmachu Głównym (hol przed biblioteką) prezentacja w 3 gablotach unikatowych, niedostępnych na co dzień starodruków, których hasłem przewodnim będzie "NAJ" : księga NAJcenniejsza, NAJstarsza, NAJgrubsza, licząca NAJwięcej tomów, księga NAJwierniejszych przyjaciółek, NAJbardziej rozkrzyczana oraz inne NAJ...

3. "52. urodziny dyskietki"
| wystawa w czytelni na Wydziale ETI, prezentacja w gablotach w Bibliotece na Wydziale ETI układów elektronicznych, schematów elektronicznych oraz dyskietek wraz z krótkim ukazaniem historii dyskietki.

4. "Tak oto w bibliotekach dawniej było..."
| zaprezentowanie bibliotecznego katalogu kartkowego, który w przeszłości, w czasach sprzed ery powszechnej komputeryzacji, ułatwiał czytelnikom wyszukiwanie książek na półkach. W holu przed czytelnią na Wydziale ILiŚ.