Open Access: Rola bibliotek w upowszechnianiu idei Otwartej Nauki | Politechnika Gdańska

Open Access: Rola bibliotek w upowszechnianiu idei Otwartej Nauki

25 April 2023 11:00 - 14:20

Konferencje odbywać się będzie online. Udział jest bezpłatny. Prelegenci i słuchacze chcący otrzymać certyfikat uczestnictwa powinni zarejestrować się.

Wydarzenie organizuje Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku – Biblioteka Uczelniana wraz z Zakładem Zarządzania, Zakładem Pedagogiki oraz Wydziałem Nauk o Zdrowiu.

Wydarzenie ma na celu przybliżyć tę ideę budowania wolnego, powszechnego i trwałego dostępu do publikacji naukowych oraz edukacyjnych w wymiarze cyfrowym a także wprowadzić w zagadnienia związane z otwartym dostępem, pokazać możliwości publikowania w otwartym dostępie, przedstawić wybrane projekty, a także pokazać rolę bibliotek w upowszechnianiu idei otwartej nauki. Organizatorzy adresują wydarzenie do osób zainteresowanych tematyką otwartego dostępu, środowiska naukowego, pracowników bibliotek oraz całego środowiska bibliotekarskiego.

Program     Rejestracja