Powrót do źródeł. Źródła i materiały tworzące bazy ScienceDirect i Scopus | Politechnika Gdańska

Powrót do źródeł. Źródła i materiały tworzące bazy ScienceDirect i Scopus

22 November 2023 11:30 - 12:30

ScienceDirect i Scopus działają w oparciu o treści naukowe dostarczane przez środowiska akademickie z całego świata. Szkolenie będzie poświęcone źródłom, które tworzą obie bazy, uczestnicy szerzej zapoznają się ze wszystkimi rodzajami materiałów, kolekcjami w jakich są one zgromadzone. W trakcie demonstracji online zaprezentowane zostaną sposoby wyszukiwania i główne funkcjonalności baz, takie jak ustawianie alertów na najnowsze publikacje oraz porównywanie źródeł. Szkolenie poprowadzi Kamila Kokot-Kanikuła, trenerka Elsevier i będzie się składało z części teoretycznej, demonstracji online i sesji pytań i odpowiedzi.