Pozyskiwanie dodatkowych źródeł finansowania nauki dla biur nauki i pracowników naukowych | Politechnika Gdańska

Wydarzenia

12 June 2024 13:00 - 14:00

Według raport Research Offices of the Future, wyniku ankiety serwisu Research Proffessional News (Clarivate) przeprowadzonej w 2023 roku wśród liderów biur (wsparcia) nauki i pracowników naukowych z całego świata, kluczowym wyzwaniem jest odnajdowanie i pozyskiwanie dodatkowych źródeł finansowania nauki. Ponad 74% liderów biur nauki wskazuje, że zwiększenie finansowania jest ich głównym celem, a 73% pracowników naukowych stwierdziło, że w kwestii pozyskiwania źródeł finansowania najczęściej polegają na uczelnianych/instytutowych biurach nauki. Zapraszamy Państwa na webinar, podczas którego omówimy główne wnioski z raportu oraz opowiemy o tym jak uczelnie i instytuty naukowe mogą wykorzystywać narzędzia Clarivate do pozyskiwania dodatkowych funduszy na naukę. Zachęcamy także do pobrania darmowego raportu Research Offices of the Future oraz lektury komentarza Dyrektora Research Professional News - Eddie’go Neuwirth’a.