Wojewódzki Urząd Pracy zaprasza kobiety na wydarzenie "Marzec na obcasach" | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-02-16

Wojewódzki Urząd Pracy zaprasza kobiety na wydarzenie "Marzec na obcasach"

Na zdjęciu na różowym tle znajduje się informacja o warsztatach

Bezpłatne warsztaty motywacyjne, inspirujące spotkania ze specjalistami, konsultacje z doradcami zawodowymi. Wszystko to w ramach „Marca na Obcasach”, inicjatywy wspierającej rozwój osobisty i zawodowy mieszkanek Pomorza, która w tym roku odbywa się po raz dziewiąty.

„Marzec na Obcasach” to przedsięwzięcie skierowane do kobiet z Pomorza, które poszukują zatrudnienia, planują powrót do pracy lub ją dopiero rozpoczynają, chcą rozwijać swoje umiejętności oraz świadomie wybierać ścieżkę rozwoju zawodowego, szukają inspiracji do nowych działań. Wydarzenie organizowane jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku w regionie, we współpracy z powiatowymi urzędami pracy oraz innymi partnerami.

Nastaw się na rozwój i ruszaj w stronę wymarzonej kariery

Tegoroczne spotkania dla kobiet będą koncentrowały się wokół tematu zmiany, która towarzyszy nam na każdym kroku.

– Sprawia ona, że na różnych etapach drogi zawodowej potrzebujemy innych umiejętności: całkiem nowych lub takich, których do tej pory nie uważaliśmy za przydatne w pracy, nabywanych np. w trakcie opieki nad dzieckiem czy podczas realizacji hobby – mówi Katarzyna Gudaniec, doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Gdańsku. – Poprzez spotkania i warsztaty w ramach „Marca na Obcasach” chcemy pokazać kobietom, że ich doświadczenie, także życiowe, to potencjał i fundament do budowania kariery.

Jak dodaje chodzi także o to, aby zainspirować mieszkanki Pomorza do rozwoju, sięgania po nowe umiejętności, a także do tego, aby nie obawiały się poszukiwania własnej, satysfakcjonującej ścieżki zawodowej. Tym bardziej, że na rynku pojawia się coraz więcej możliwości, formują się nowe profesje, w których można wykorzystać również dotychczasowe doświadczenie.

– Zapraszam mieszkanki Pomorza do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i skorzystania z atrakcyjnej oferty warsztatów i spotkań. Prowadzą je osoby zajmujące się rozwojem osobistym i zawodowym na co dzień, jest to więc okazja do omówienia swoich planów z profesjonalistami. Jestem przekonany, że każda z pań znajdzie coś dla siebie – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego. – Spotkania odbywają się głównie online i są dostępne dla pań z całego regionu. Zachęcam do korzystania z nich i zdobywania nowych doświadczeń.

Atrakcyjna oferta dla pań bez wychodzenia z domu – zapisz się już teraz

W programie „Marca na Obcasach” są spotkania i warsztaty, podczas których eksperci podpowiedzą m.in., skąd czerpać odwagę do zmian i jak budować odporność psychiczną, jaką rolę pełnią wartości w naszym życiu i dlaczego są ważne w pracy zawodowej, jak odkryć swój potencjał i słuchać siebie oraz swoich potrzeb. Będzie także o współpracy w zespole zróżnicowanym wiekowo, możliwościach branży IT, podnoszeniu kwalifikacji czy zakładaniu firmy z Funduszami Europejskimi.

Pierwsze spotkania w ramach „Marca na Obcasach” odbyły się w 2014 r. Od początku  są nastawione na motywowanie kobiet do zmiany, wspieranie ich w powrocie na rynek pracy, zwiększanie ich pewności siebie i dodawanie wiary we własne umiejętności.

Informacje o zapisach oraz terminach spotkań znajdują się na: wup.gdansk.pl/mno.

123 wyświetleń