Zweryfikuj swoje wyobrażenia o pracy i aplikuj na staż! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-04-21

Zweryfikuj swoje wyobrażenia o pracy i aplikuj na staż!

Na zdjęciu na pomarańczowym tle znajduje się kobieta i mężczyzna.

Zapraszamy do aplikowania na płatny, półroczny staż do jednej ze Spółek Grupy ORLEN. Staż jest możliwością rozpoczęcia kariery zawodowej zgodnie z wykształceniem.

Poniżej relacja i wrażenie z odbycia stażu Kierunek Orlen jednego z naszych studentów:

Nazywam się Eryk Wawrzyniak i opowiem Ci o stażu Kierunek ORLEN. Obecnie studiuję na kierunku Energetyka na Politechnice Gdańskiej, jednocześnie odbywając staż. Z racji obranego kierunku  szukałem praktyk lub stażu, który będzie powiązany z moją przyszłą pracą oraz dzięki któremu zdobędę bardzo pożądane w dzisiejszych czasach doświadczenie.

Gdzie szukać informacji o stażach?

Informacje o stażu znalazłem w Internecie. Korzystałem z wszelkich dostępnym mi źródeł, czyli m.in. ofert na portalu pracuj.pl, profilach pracodawcy na LinkedIn czy postach publikowanych na grupach dotyczących staży, pracy i uczelni na Facebooku, w których byłem zapisany.

Jak dostać się na staż Kierunek ORLEN?

Droga ta jest znacznie prostsza niż można byłoby się spodziewać. Wybierasz interesujące Ciebie ogłoszenie stażowe – wszystkie znajdziecie TUTAJ. Staże odbywają się na terenie całej Polski. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ poszukiwane są osoby zarówno po kierunkach ścisłych, jak i tych bardziej humanistycznych. Proces rekrutacji opiera się na przesłaniu CV i samodzielnym zrobieniu zadania, czyli tzw. case study. Nie jest ono ani trudne, ani czasochłonne, więc nie macie się czym martwić. Ja musiałem przeanalizować rynek morskich farm wiatrowych. W tym celu szukałem istotnych informacji w Internecie oraz dodatkowo rozmawiałem z kolegami z kierunku, by nieco bardziej rozeznać się w temacie. Po zebraniu potrzebnych danych, wziąłem się do pracy i przygotowałem rozwiązanie case study. Następnie zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli rozwiązanie case study i rozmowa rekrutacyjna przebiegną pozytywnie, dostajesz informację z zaproszeniem na staż. Nic skomplikowanego!

U każdego przyszłego stażysty ten proces wygląda tak samo. Podejrzewam, że każdy się stresuje i martwi, podobnie jak było w moim przypadku. Jednak z własnego doświadczenia, uwierzcie mi na słowo, nie ma się czym martwić. Poradzicie sobie na pewno! Jako stażyści, zaczynacie 6-miesięczny staż w jednej z największych Polskich firm, gdzie zdobędziecie cenne doświadczenie.

Zadania stażowe

Realizacja zadań stażowych to absolutnie nie stereotypowe niszczenie dokumentów i niekończące się inwentaryzacje. Będąc na stażu w Energa OZE, która należy do Grupy ORLEN, zajmuję się weryfikowaniem i analizą dokumentacji technicznej oraz analizą regulacji prawnych w obszarze morskiej energetyki wiatrowej. Ponadto, przygotowuję również raporty z zakresu logistyki portowej, a także zestawienia dotyczące realizowanych projektów morskich farm wiatrowych w Polsce i na świecie. To bardzo przyszłościowy kierunek, który jest dla mnie niezwykle ciekawy. Dodatkowo wspieram Zespół w bieżących zadaniach projektowych.

Aplikuj na staż Kierunek ORLEN!

Zachęcam do aplikowania na staż Kierunek ORLEN. Aplikować możecie do poniedziałku 25 kwietnia. Staż jest doskonałym początkiem kariery zawodowej. Dzięki niemu zyskasz dużo pewności siebie, będziesz mieć stały kontakt z profesjonalistami, od których naprawdę wiele można się nauczyć, a dodatkowo zdobędziesz praktyczną wiedzę i wymagane w każdym zawodzie doświadczenie, które jest bezcenne. Zrobienie tego pierwszego kroku jest zawsze najtrudniejsze, potem jest już z górki. Na swoim przykładzie wiem, że warto i nie ma się czego bać! Do zobaczenia!

Do aplikowania zapraszamy studentów ostatnich lat studiów, absolwentów kierunków nie tylko inżynieryjnych, również kierunków ścisłych, ekonomicznych jak i humanistycznych.

Staże odbywają się w Jedliczach, Katowicach, Płocku, Trzebini, Warszawie, Włocławku.

Zadania podczas stażu są związane bezpośrednio z projektami realizowanymi w Grupie ORLEN, a stażysta ma możliwość uczestniczenia bezpośrednio lub pośrednio w zadaniach związanych z topowymi projektami i inwestycjami Grupy ORLEN. Każdy ze stażystów zdobywa umiejętności pod okiem przy indywidualnym wsparciu opiekuna. Poza zadaniami merytorycznymi stażysta otrzymuje pakiet indywidualnych szkoleń rozwijających kompetencje twarde, miękkie oraz uczestniczy w spotkaniach, które pomagają poznać poszczególne Spółki ORLENU oraz nawiązać przyjaźnie w społeczności stażystów.

Aplikacje można przesyłać do 25 kwietnia 2022 w odpowiedzi na ogłoszenia stażowe opublikowane w zakładce kariera na stronie internetowej PKN ORLEN oraz Spółek uczestniczących w aktualnej edycji programu stażowego PKN ORLEN, ANWIL, ORLEN CUK, ORLEN Eko, ORLEN Laboratorium, ORLEN Paliwa, ORLEN Południe, ORLEN Serwis, Energa Logistyka, Energa OZE.

Więcej informacji na temat programu stażowego:

Program stażowy "Kierunek ORLEN" - ANWIL

Program stażowy "Kierunek ORLEN" - PKN ORLEN

Dołącz: https://www.facebook.com/events/475007797500339/475007804167005/?ref=newsfeed