Bezpłatna konferencja „O współpracy biznesu i nauki”. | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-27

Bezpłatna konferencja „O współpracy biznesu i nauki”.

Na zdjęciu widoczne są zdjęcia trzech prelegentów oraz informacja o konferencji

Spółka celowa Politechniki Gdańskiej – Excento oraz partnerzy Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, Univentum Labs sp. z o.o. oraz Centrum Innowacji Medycznych sp. z o. o. mają przyjemność zaprosić osoby zainteresowane zagadnieniami współpracy nauka-biznes do udziału w bezpłatnej konferencji „O współpracy biznesu i nauki”.

Termin: 7 czerwca (wtorek), godz. 10:00-15.00

Miejsce: Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk

Konferencja poświęcona będzie zagadnieniom współpracy nauka-biznes z perspektywy przedstawicieli czołowych pomorskich przedsiębiorstw. Prezesi i dyrektorzy firm, które wzięły udział w projekcie  „μGranty B+R dla przedsiębiorstw” opowiedzą o potencjale współpracy, sukcesach oraz porażkach kooperacji ze światem nauki. Dodatkowo zaprezentowana zostanie oferta badawcza partnerskich uczelni wyższych oraz pomorski ekosystem innowacji.

AGENDA:

10.00-10.05 Przywitanie. Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

10.05-10.10 Przywitanie. prof. Krzysztof Wilde, Rektor Politechniki Gdańskiej.

10.10-10.55 Innowacja – to się opłaca. Jak pomorskie przedsiębiorstwa wykorzystują zdobycze nauki? Dyskusja panelowa:

• Mirosława Podszucka - Dyrektor Produkcji, Iglotex S.A.,
  • Marta Jurewicz-Jancz - Business Manager, Automatic Systems Engineering sp. z o. o.,
  • Damian Ściepko – Prezes, EV Volta sp. z o.o.

10.55-11.20 Granty na innowacje technologiczne szansą dla instystucji badawczych na nawiązanie współpracy z biznesem. Piotr Markowski - kierownik projektu μGranty B+R dla przedsiębiorstw.

11.20-11.50 Przerwa kawowa.

11.50-12.20 Pomorski ekosystem innowacji – potencjał i możliwości współpracy. dr Karolina Lipińska, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

12.20-13.00 Biznes + uczelnia = sukces. Pomorskie uczelnie i ich oferta B+R. Dyskusja panelowa:

• Damian Kuźniewski - Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii, Politechnika Gdańska,
  • dr Sebastian Susmarski - Dyrektor Biura Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, Uniwersytet Gdański.
  • dr Katarzyna Waligóra-Borek - Dyrektor Centrum Transferu Technologii, Gdański Uniwersytet Medyczny.

13.00-14.00 Lunch.

14.00-14.45 Testy na wagę złota. Jak laboratorium z Gdańska pomogło opanować epidemię, dr inż. Dawid Nidzworski – Lider, Holding Eton Group.

14.45-14.50 Podsumowanie. Maciej Bąk.

14.50-15.00 Zakończenie. Mariusz Machajewski – Prezes, Excento sp. z o. o.

W ramach wydarzenia utworzona zostanie strefa networkingowa, która umożliwi szczegółowe zapoznanie się z ofertą jednostek naukowo-badawczych oraz otoczenia biznesu.

Konferencję otworzą patroni honorowi – Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Krzysztof Wilde, Rektor Politechniki Gdańskiej.

Wydarzenie odbędzie się jednocześnie w dwóch formach – stacjonarnej i online.

Zachęcamy do zarejestrowania się na konferencję, klikając w wybraną formę udziału.

Rejestracja: tutaj

Nie czekaj i zarezerwuj swoje miejsce! Dołącz do wydarzenia.

Liczba miejsc jest ograniczona.