XI Dzień Strefy na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-11-24

XI Dzień Strefy na Politechnice Gdańskiej

N azdjęciu widoczna jest grupa młodych, uśmiechniętych ludzi, pokazanych w różnych sytuacjach zawodowych. Dodatkowo widoczne są informacje na temat XI Dnia Strefy na Politechnice Gdańskiej

30 listopada br. odbędzie się XI Dzień Strefy na Politechnice Gdańskiej. To wydarzenie które co roku przyciąga studentów i absolwentów poszukujących firm do odbycia praktyk i staży zawodowych, a także przygotowujących się do podjęcia pracy w zawodzie. W budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (nr 40), w godz. 10:00 – 14:00, odbędą się spotkania z przedstawicielami czołowych firm działających w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Biuro Karier i Absolwentów wraz z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, we współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną zapraszają na XI Dzień Strefy na Politechnice Gdańskiej, podczas którego przedstawiciele firm działających w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przedstawią swoje oferty pracy, staży i praktyk skierowane bezpośrednio do inżynierów. Studenci i absolwenci będą mieli okazję  porozmawiać na temat procesów rekrutacyjnych, wymagań i oczekiwań pracodawców w stosunku do konkretnych stanowisk, a także poznać specyfikę pracy w danej branży.

Uroczyste otwarcie wydarzenia, z udziałem Władz Wydziału oraz Prezesa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbędzie się o godz. 10:00 w holu budynku, na parterze.

Podczas XI Dnia Strefy na Politechnice Gdańskiej zaprezentują się następujące firmy:

1. CRIST S.A.
  2. Eaton Automative Components Sp. z o.o.
  3. LACROIX Electronics Sp. z o.o.
  4. Mondi Świecie S.A.
  5. Multi Packaging Solutions Tczew Sp. z o.o.
  6. Northvolt Systems Poland Sp. z o.o.
  7. P.P.H.U. Polipack Sp.j.
  8. PGZ Stocznia Wojenna S.A.
  9. Sohbi Craft Poland Sp. z o.o.
  10. Thales DIS Polska Sp. z o.o.
  11. TMA Automation Sp. z o.o.
  12. Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów do wzięcia udziału w warsztatach:

godz. 10:30 – 12:00  – „Automatyzacja w Produkcji”, Marcin Zieliński, Sohbi Craft Poland Sp. z o.o., sala 306, budynek WIMiO (nr 40 na mapie Kampusu PG)

Marcin Zieliński, Ekspert Inżynierii Przemysłowej, Sohbi Craft Poland Sp. z o.o.

“Podczas warsztatów zapoznaję uczestników z praktycznymi aspektami stosowania rozwiązań uszczuplających produkcję. W pracy wykorzystuję interaktywne komputerowe symulacje linii produkcyjnych, umożliwiające praktycznie natychmiastową weryfikację sugestii dotyczących doskonalenia. Uczestnicy ugruntują wiedzę z zakresu 5S, MUDA, rozwiną wyobraźnię przestrzenną i przekonają się o skuteczności własnych pomysłów.”

godz. 12:30 – 14:00 – „Stwórz swoje najlepsze CV! Porady eksperta z firmy Thales DIS Polska”, Kamila Krajewska – Korusiewicz, Thales DIS Polska, sala 306, budynek WIMiO (nr 40 na mapie Kampusu PG)

Kamila Krajewska-Korusiewicz, Talent Acquisition Expert, Thales DIS Polska Sp. z o.o.

Absolwentka psychologii SWPS specjalizacji psychologia organizacji i zarządzania. Posiada 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu procesów rekrutacyjnych oraz wiedzę i doświadczenie z zakresu komunikacji wewnętrznej, dbania o wizerunek pracodawcy (employer branding), wdrażania nowych pracowników
w struktury firmy (onboarding) oraz zarządzania szkoleniami. Skończyła również studia podyplomowe z zakresu coachingu i doradztwa zawodowego. „Praca
w HR to nie tylko mój zawód, ale przede wszystkim wielka pasja. Pasja do ludzi i współpracy z nimi na wielu różnych obszarach”.

Podczas wydarzenia będzie również możliwość spotkania się z:

• doradcami EURES (pracownicy Wydziału Rozwoju i Promocji Zatrudnienia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku), którzy poinformują jak znaleźć pewną i bezpieczną ofertę pracy – sieć EURES oraz przekażą praktyczne wskazówki jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę (stoisko na V piętrze).
  • Aleksandrą Szewczyk  i Agatą Lewandowską, doradczyniami  Biura Karier i Absolwentów, w zakresie poradnictwa zawodowego oraz doradztwa biznesowego (stoisko na parterze).

Na uczestników wydarzenia czekają ciekawe atrakcje oraz konkursy z nagrodami !