Dla przypomnienia – oryginalne założenia projektu „Sauna w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej”

(opis w oryginalnym brzmieniu zgłoszonym przez autora)

 
Numer projektu:
19/2017
 
Typ projektu:
Pracowniczy
 
Koszt projektu:
40 000 zł
 
Autor:
Kazimierz Rozwadowski
 
Opis projektu
Zainstalowanie sauny suchej, tzw. sauny fińskiej w Centrum Sportu Akademickiego nie tylko urozmaici ofertę skierowaną do studentów, ale również wspomoże odnowę biologiczną sportowców korzystających z Centrum Sportu Akademickiego. Sauna sucha przyspiesza regenerację oraz koi codzienne nerwy, a także niweluje skutki zanieczyszczenia powietrza, wody i żywności. Wizyta w saunie pozwoli wyeliminować skutki przemęczenia, pomoże usunąć toksyny z organizmu, poprawi krążenie i zapewni relaksację.

Realizacja projektu

Stan na dzień 30 czerwca 2017 r. Dzięki temu projektowi Centrum Sportu Akademickiego zyskało nową atrakcyjną powierzchnię służącą rekreacji. Sauna sucha (tzw. „fińska”) oraz natrysk są już praktycznie po odbiorach technicznych.

Sauna została wyłożona specjalnym drewnem. W połączeniu z odpowiednio zaaranżowanym oświetleniem, sauna z pewnością zapewni kojącą atmosferę. Niezbędny przy saunie natrysk, oprócz dużej deszczownicy, zaopatrzony został w dysze zabudowane w ścianach bocznych. Dzięki temu, można w tym miejscu osiągnąć efekt masażu. Całość została zaprojektowana bardzo funkcjonalnie: wnętrze jest bowiem dostępne dla osób z dysfunkcjami ruchu (poruszających się na wózkach) bez przeszkód architektonicznych.