Dla przypomnienia – oryginalne założenia projektu „Strefa pracy dla studentów”

(opis w oryginalnym brzmieniu zgłoszonym przez autora)

 
Numer projektu:
59/2017
 
Typ projektu:
Studencki
 
Koszt projektu:
50 000 zł
 
Autor:
MARTYNA SMOCZYŃSKA
 
Opis projektu
Strefa pracy dla studentów ma być miejscem, gdzie studenci będą mogli spędzać czas nie tylko poświęcając się nauce czy realizowaniu projektów ale również odpocząć i zrelaksować się w przerwie miedzy zajęciami. Przestrzeń o wymiarach 5 m x 4 m pozwoli na udostępnienie 14 nowych stanowisk z dostępem do Internetu i możliwością podłączenia np. laptopa czy telefonu do zasilania. Planowane prace zakładają: obłożenie stupa betonową okładziną, montaż szklanej ściany parawanowej, wykończenie ściany okładziną dębowa, zakup mebli. Aranżacja przestrzeni została uwzględniona w koncepcji architektonicznej pierwszego pietra Wysokiej Części Budynku Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa, opracowanej w ramach otwartego konkursu. Byłaby to drugi etapem wykonania przebudowy Holu Głównego. Dotychczasowy wystrój, nie był zmieniany od czasu powstania budynku.

Realizacja projektu

Stan na dzień 26 czerwca 2017 r. Wykonano wszelkie niezbędne pomiary, sytuując strefę pracy na planie budynku. Gotowa jest również niezbędna dokumentacja, wyznaczająca aranżację wyposażenia miejsca do pracy studentów oraz do wykonania wszelkich niezbędnych detali, np. blatów. Przekonaj się – oto fakty:

  • Wyznaczono dokładne usytuowanie strefy pracy dla studentów w Hallu Głównym budynku WOiO
  • Gotowa już jest praktyczna aranżacja nowo powstałego wnętrza
  • Opracowano niezbędną dokumentację w celu wykonania blatów – do wygodnej pracy w strefie
  • Przygotowano wizualizację tworzonej strefy pracy

 

Stan na luty 2018 r. Poniżej zdjęcia zrealizowanego zadania. Od pierwszych dni udostępnienia tego miejsca, było ono chętnie odwiedzane przez studentów.