Dla przypomnienia – oryginalne założenia projektu „Strefy wypoczynku na Osiedlu Akademickim”

(opis w oryginalnym brzmieniu zgłoszonym przez autora)

 
Numer projektu:
97/2018
 
Typ projektu:
Studencki
 
Koszt projektu:
43 500 zł
 
Autor:
Marcin Palanis
 
Opis projektu
Projekt zakłada realizację przestrzeni rekreacyjnej na terenie wokół Domów Studenckich Politechniki Gdańskiej. Autorzy przewidują ustawienie 16 ław (stół z ławkami) piknikowych, 8 koszy na śmieci oraz 25 już wyrośniętych 2 metrowych tuj w dziedzińcu pomiędzy Domami Studenckimi na osiedlu Wyspiańskiego, a także w parku przed akademikami o numerze 5 i 6 (4 ławy i 2 kosze).
Dzięki tej realizacji stworzymy miejsca do spędzania czasu na świeżym powietrzu dla studentów Politechniki Gdańskiej, a także poprzez budowę koszy na śmieci możemy zlikwidować problem dużej ilości powstających śmieci, które towarzyszą niekontrolowanym piknikom studentów w czasie ciepłych miesięcy.

 

Realizacja projektu

Stan w sierpniu 2018 r. Projekt pozostaje w trakcie realizacji. W toku szczegółowej analizy ustalono, że niezbędne będzie uwzględnienie modyfikacji założeń projektu – w związku z nałożeniem się innych zadań inwestycyjnych realizowanych przez Uczelnię.

Stan na lipiec 2019 r. Wykonano utwardzenie terenu pod stojaki rowerowe i ławki przy budynku DS4. Po zakończeniu innych inwestycji na terenie PG zostanie realizowana dalsza część projektu.