Stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-11-04

ladowarka
Numer projektu:
206/2022

Status:
Dopuszczony do głosowania

Typ projektu:
Pracowniczy

Koszt projektu:

Autor:
Adam Wiącek

Opis projektu
Celem mojego projektu jest rozwinięcie nowoczesnej infrastruktury dla pojazdów elektrycznych w postaci przeznaczonych dla nich ładowarek ,umiejscowionych na parkingach na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej.
Lista aut z napędem elektrycznym dostępnych w Polsce stale rośnie, a upowszechnienie tej gałęzi motoryzacji rozwija znacząca mapę stacji ładujących. Dlatego tez jako uczelnia stawiająca na przyszłość powinniśmy wziąć aktywny udział w tej transformacji i dołączyć do prac nad rozwojem infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych.
Dlaczego akurat firmę Energa wybrałem, ponieważ posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie świadczenia usługi ładowania i zarządzania infrastrukturą oraz przetestowane produkty, które oferują w ramach prowadzonej działalności.
Poniższa wycena ma charakter szacunkowy i podlega negocjacjom.
Oferta obejmuje:
1. Montaż i podłączenie stacji.
2. Wykonanie przyłącza do stacji (długość max 20 metrów od układu pomiarowego)
3. Wykonanie pomiarów
4. Wykonanie oznakowania ( pomalowanie koperty i znak parkingowy)
5. Wykonanie odbioru UDT ( złożenie wniosku i pozytywny odbiór)
6. Dokumentacja wraz z pozytywnym wnioskiem UDT.
Miesięczny Koszt usługi zarządzania przy opcji stacji ogólnodostępnej: 180 zł
Całkowity koszt brutto- 36272,70 złotych
Proponuje zakup minimum 8 urządzeń
Całkowity koszt wybudowania sieci stacji ładujących na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej to 290181,60 złotych brutto.
Stacje ładowania umieściłbym na parkingach :
Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa wspólnie z Wydziałem Elektroniki , Telekomunikacji i Informatyki budynek nr 42
Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa budynek nr 30
Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiskowej budynek nr 20
Wydziału Elektrotechniki i Automatyki budynek nr 12( skrajne miejsca od strony ul. Brackiej)
Parking przy ul. Fischera
Parking przy ul. Traugutta (naprzeciwko COT)
Parking przy Domu Studenckim nr 12
Parking przy Domu Studenckim nr 8

Proszę o głosowanie na mój projekt , zadbajmy wspólnie o naszą przyszłość.
Komentarz komisji
Projekt zgodny z Regulaminem BO.