artykułów typu "data descriptors" w recenzowanych czasopismach naukowych,
wszystkie "research data objects" oraz artykuły zostaną opublikowane w modelu otwartym na licencji dostosowanej do rodzaju danych i praktyk w danej dyscyplinie naukowej.
Podnoszenie kompetencji w obszarze Open Research Data poprzez udział w szkoleniach prowadzonych przez ekspertów wewnętrznych, jak również wymianę doświadczeń i wiedzy pomiędzy uczestnikami działań.
Upowszechnianie standardów i dobrych praktyk w zakresie Open Research Data obowiązujących w dyscyplinach, w ramach których prowadzone są badania na Politechnice Gdańskiej, np.:
poprzez przygotowanie i udostępnienie wzorcowych Planów Zarządzania Danymi (z ang. Data Management Plan, DMP), dostosowujących wymogi organizacji finansujących badania naukowe do zróżnicowanej specyfiki danych pozyskiwanych na Uczelni,
ułatwienie pracownikom naukowym z różnych wydziałów uzyskanie wsparcia dzięki stanowieniu przez naukowców zaangażowanych w opisywane działanie "osób pierwszego kontaktu" w swoim środowisku, mogących szybko udzielić porady dostosowanej do specyfiki badań.
Współpraca z Działem Spraw Naukowych i Centrum Zarządzania Projektami oraz innymi jednostkami oraz pracownikami Politechniki Gdańskiej, których działalność powiązana jest z zarządzaniem danymi badawczymi, a co za tym idzie, zwiększanie efektywności w wymianie wiedzy i praktyk w tym zakresie.