Koncert Grudniowy - już 5 grudnia! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2011-11-25

Koncert Grudniowy - już 5 grudnia!

Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej zaprasza na koncert podsumowujący pracę oraz sukcesy zespołu w kończącym się, jubileuszowym roku 45-lecia istnienia. Na tę szczególną okazję chór przygotował repertuar składający się z utworów muzyki polskiej i zagranicznej, klasyki oraz sacrum.

Bieżący rok obfitował w liczne wyjazdy oraz sukcesy Akademickiego Chóru PG. Zespół triumfował na konkursach szczebla ogólnopolskiego oraz międzynarodowego.

Nota Très bien (Bardzo Dobra) na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym - Montreux Choral Festiwal w Szwajcarii, 5 pucharów oraz złote dyplomy i wyróżnienia na Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Bielsku Białej oraz szereg innych głośnych sukcesów.

Aktualnie chór oczekuje na ukazanie się swojej kolejnej płyty, tym razem z kompozycjami Maksymiliana Koperskiego, którą nagrywał wraz z Gdyńską Orkiestrą Kameralną Sinfonia Nordica oraz sopranistką Anną Fabrello w słynnej Bazylice na Świętej Górze w Gostyniu podczas VI Festiwalu Muzyki Oratoryjnej - Musica Sacromontana.

Na koncert zapraszamy wszystkich sympatyków Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej, jak i każdego, kto w grudniowy wieczór ma ochotę posłuchać mistrzowsko wykonanych utworów w miłej atmosferze.

Dodatkowo Chór Politechniki Gdańskiej we współpracy ze studentami Wydziału Chemicznego zorganizował akcję charytatywną "Śpiewamy dla Marysi", której także dedykowany jest koncert. Po koncercie odbędzie się zbiórka na rzecz Marysi.

5 grudnia 2011, poniedziałek, godz. 19.00
Aula Politechniki Gdańskiej, II piętro w Gmachu Głównym. Wstęp wolny!

Na co zbieramy

Koncert dedykowany jest dziesięciomiesięcznej Marysi, która urodziła się z wrodzoną wadą serca w postaci wspólnego pnia tętniczego i dużego ubytku w przegrodzie międzykomorowej.

Mama dziewczynki jest studentką Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, dlatego jej przyjaciele i znajomi z wydziału wraz z chórem postanowili zorganizować akcję charytatywną na rzecz dziewczynki. Po koncercie odbędzie się zbiórka funduszy.

Maleństwo oprócz wady serca boryka się także z wcześniactwem, ponieważ urodziła się w 31 tygodniu ciąży, ponad dwa miesiące przed terminem. Ważyła wówczas 910 g i mierzyła 37 cm. Konsekwencją przedwczesnego urodzenia jest również to, że dziewczynka nie jest  w stanie sama oddychać. Od urodzenia jest na respiratorze, wskutek czego jej płuca są bardzo uszkodzone.

Codzienna pielęgnacja dziecka, rehabilitacja i leczenie wiążą się z ogromnymi kosztami. Stąd konieczność pomocy rodzinie.

Więcej na temat historii i bieżącej sytuacji dziewczynki znajdą Państwo na stronie naszamarysia.pl

1 wyświetlenie