Koncert Karnawałowy Szkoły Muzycznej na PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2012-01-19

Koncert Karnawałowy Szkoły Muzycznej na PG

Już 27 stycznia 2012 roku odbędzie się coroczny Koncert Karnawałowy, podczas którego zeprezentują się Chór i Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych z Gdańska Wrzeszcza. Usłyszymy wspaniałe kompozycje, m.in. bajkę muzyczną "Piotruś i Wilk" S. Prokofiewa.

Usłyszymy wspaniałe kompozycje, m.in. bajkę muzyczną "Piotruś i Wilk" S. Prokofiewa. Narratorem będzie znany polski aktor Mirosław Baka.

Ponadto usłyszymy kolędy polskie i zagraniczne w wykonaniu Chóru oraz Koncert Fortepianowy a-moll. Partię solową wykona uczennica Weronika Mackiewicz z klasy fortepianu profesor Grażyny Fiedoruk-Sienkiewicz.

Za pulpitem dyrygenckim staną Jerzy Szarafiński oraz dr Mariusz Mróz.

W ubiegłym roku uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych z Gdańska Wrzeszcza przygotowali koncert muzyki filmowej podczas którego Hol Politechniczny pękał w szwach od widzów.

Koncert został objęty patronatem honorowym przez JM Rektora Politechniki Gdańskiej.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z koncertu!

Część druga - Koncert Fortepianowy a-moll Edwarda Griega - cz.1 Allegro molto moderato

Część trzecia - bajka muzyczna Piotruś i Wilk - S. Prokofiew

Nagranie pochodzi ze strony Akademickiej Telewizji Politechniki Gdańskiej - http://atv.pg.gda.pl

1 wyświetlenie