Rekrutacja już 8 października! Zapraszamy! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2012-10-08

Rekrutacja już 8 października! Zapraszamy!

Jeśli lubisz śpiewać. Jeśli często nucisz pod nosem. Jeśli uważasz, że nie umiesz śpiewać, ale grasz na jakimś instrumencie. Jeśli uważasz, że nie umiesz śpiewać, a inni próbują Ci wmówić, że jest inaczej. ZAPRASZAMY DO CHÓRU! Przesłuchanie już 8 października, godz. 19:00. Sala 213 w Gmachu Głównym PG.

ZAPRASZAMY DO CHÓRU!
Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej jest najstarszą organizacją studencką na Politechnice Gdańskiej oraz najbardziej artystyczną na tle pozostałych technicznych kół zainteresowań. Chór corocznie przyjmuje uzdolnionych studentów, którzy oprócz studiowania i innych zainteresowań, pragną kontynuować przygodę z muzyką. Osoby niemające wcześniej związku z zawodową muzyką również mają szansę, by należeć do chóru, ponieważ organizacja ma charakter otwarty i każdy może spróbować swoich sił.

Chór stanowi jedną wielką rodzinę – mówi chórzystka. Im dłużej jesteś w chórze, tym bardziej się uzależniasz od muzyki, od prób, od ludzi tworzących zespół. Każdy wyjazd to okazja nie tylko do szlifowania umiejętności muzycznych, ale także do zacieśniania relacji – przyjaźnie często zostają na całe życie. Przy okazji, jest to świetna odskocznia od wykładów, całek i pochodnych, żeby się zrelaksować i po całym dniu spróbować czegoś innego.

Próby odbywają się dwa razy w tygodniu, raz w tygodniu są indywidualne korepetycje z emisji głosu z niezwykle sympatyczną panią korepetytorką. Nie brakuje koncertów chóru na politechnice, ale najczęściej chórzyści biorą udział w wyjazdach po Polsce i za granicą uczestnicząc w międzynarodowych konkursach. Będąc niecałe 3 lata w chórze, zwiedziłam z zespołem już pół Polski, Niemcy, francuską część Szwajcarii i gorącą Macedonię. Szykują się kolejne poważne wyjazdy w niezwykłe miejsca, ale gdzie, to jest na razie tajemnicą.

CO ZROBIĆ, ABY DOŁĄCZYĆ?
Należy przyjść na specjalną próbę dla kandydatów!
Kiedy: Poniedziałek, 8 października 2012, godz. 19:00
Gdzie: Sala 213 w Gmachu Głównym PG

Jeśli powyższy termin Ci nie pasuje, przyjdź innego dnia w czasie normalnych prób zespołu. Możesz przyjść, tylko usiąść i posłuchać, zobaczyć czy Ci się podoba. Ostrzegamy, na próbach panuje dobry humor, jeśli przetrwasz taką dawkę pozytywnego nastroju, zostań po próbie. Dyrygent sprawdzi Twoje możliwości i wymienimy się danymi kontaktowymi. A potem pozostaje już tylko chodzić na próby oraz emisję z panią korepetytorką, która potrafi z chórzystów wykrzesać cuda i nieznany im do tej pory potencjał.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, pisz śmiało: chorpg@pg.gda.pl

1 wyświetlenie