Akademickie Kolędowanie w Bydgoszczy | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2013-01-14

Akademickie Kolędowanie w Bydgoszczy

20 stycznia 2013r. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy już po raz 5. zaprosił chóry akademickie do udziału w V Festiwalu Chórów Akademickich - Akademickie Kolędowanie. Chóry wystąpią w parafiach oraz podczas koncertu galowego.

V Festiwal Chórów Akademickich odbędzie się w kilku bydgoskich kościołach (o 11.00 w Osielsku, 12.00 w kościołach św. Jana Rzemieślnika i Matki Boskiej Ostrobramskiej oraz NMP z Góry Karmel w Bydgoszczy i o 12.30 w kościele Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy).

Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej będzie uczestniczył w oprawie mszy o godz. 12.30 w kościele Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się zawsze Koncert Galowy, który odbywa się w Bazylice Mniejszej Parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Podczas koncertu śpiewają wszystkie zaproszone chóry, a także wykonują wspólnie wybrane kolędy, co w wykonaniu kilkusetosobowego zespołu brzmi zawsze wyjątkowo w okresie Bożego Narodzenia. Tym razem koncert zacznie się 20 stycznia o 16.30.

1 wyświetlenie