Tradycyjny Koncert Majowy | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2013-05-09

Tradycyjny Koncert Majowy

Magnificat Johana Ruttera oraz Preludia Franza Liszta zabrzmią w sobotni wieczór, 25 maja w kościele Bożego Ciała na gdańskiej Morenie. Wieczorową porą, o godz. 19.00 Politechnika Gdańska zaprasza na Tradycyjny Koncert Majowy. Bilety kosztują 15 zł i można je nabyć przed rozpoczęciem koncertu.

Przed publicznością wystąpi sopranistka Anna Fabrello oraz cztery znakomite zespoły: Chór Akademii Pomorskiej w Słupsku Iuventus Cantans, Chór Akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, a także muzycy Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica.

Za pulpitem dyrygenckim staną: Bohdan Jarmołowicz, dyrektor słupskiej Sinfonii Baltica oraz Mariusz Mróz, dyrygent chóru gdańskiej politechniki.

Koncert odbędzie się już czternasty raz. Można więc powiedzieć, ze majowe spotkania muzyczne wpisały się do kanonu politechnicznych tradycji. Nasze koncerty niezmiennie cieszą się powodzeniem publiczności. Ich pomysłodawcą jest prof. Aleksander Kołodziejczyk, były rektor politechniki, wykładowca na Wydziale Chemicznym.

Tradycyjny Koncert Majowy: sobota, 25 maja 2013, godz. 19.00, kościół Bożego Ciała, ul. Piecewska, Gdańsk Morena. Bilety w cenie 15 zł można kupić godzinę przed koncertem.

1 wyświetlenie