Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej zdobył Złoty Dyplom | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2014-06-01

Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej zdobył Złoty Dyplom

Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją dr. Mariusza Mroza wziął udział w XIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Felixa Nowowiejskiego w Barczewie.

W ramach festiwalu odbył się konkurs, w którym wzięło udział 15 chórów polskich i zagranicznych. Politechniczny chór wywalczył Złoty Dyplom uzyskując wysoką notę 93.25 punktów na 100 możliwych. Gratulacje!

– Festiwale i  konkursy chóralne są świetnym miejscem do sprawdzenia aktualnej formy zespołu, jak i jego integracji – mówi Kamil Bocheński, prezes Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej, student V roku na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. – Pragniemy bardzo podziękować władzom uczelni, a szczególnie JM Rektorowi Henrykowi Krawczykowi, za wsparcie jakim otacza chór.

Festiwal odbył się z końcem maja. Chórzyści podkreślają, że wyjazd do Barczewa był dla całego zespołu bardzo cennym doświadczeniem przed letnim wyjazdem do Włoch na konkurs Chóralny w Gorizii.

Poza udziałem w konkursie chór zaprezentował swój przekrojowy repertuar na dwóch koncertach a’cappella – w centrum kultury w Dobrym Mieście oraz w przepięknym sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce.

*Repertuar wykonany podczas przesłuchania konkursowego przez Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej:

1. A w niedziele raniusieńko – R. Twardowski
2. Abendlied – J. Rheinberger