Wyśpiewali Złoty Dyplom w Gnieźnie | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2014-10-30

Wyśpiewali Złoty Dyplom w Gnieźnie

Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej zdobył 95,8 pkt. na 100 podczas VI Ogólnopolskiego Konkursu i Festiwalu Muzyki Liturgicznej Ars Liturgica w Gnieźnie.

Zespół uplasował się dzięki temu na II miejscu w kategorii chórów mieszanych i otrzymał również nagrodę specjalną Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Dyrygent Akademickiego Chóru PG Mariusz Mróz został uhonorowany nagrodą dla najlepszego dyrygenta konkursu.

– Jesteśmy niezwykle szczęśliwi z osiągniętego wyniku! Do Grand Prix zabrakło nam dwóch punktów, lecz pokazuje to tylko jak mocno obsadzona była tegoroczna edycja festiwalu
– komentuje Kamil Bocheński, prezes AChPG, student wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG.
– Bardzo ucieszyła nas także nagroda specjalna Marszałka, ale największe gratulacje należą się naszemu dyrygentowi Mariuszowi Mrozowi za zdobycie wyróżnienia dla najlepszego dyrygenta konkursu.

1 wyświetlenie