Tradycyjny Koncert Majowy | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2015-05-19

Tradycyjny Koncert Majowy

330. rocznicę urodzin wybitnego kompozytora Jana Sebastiana Bacha uczcimy podczas tegorocznego Koncertu Majowego. Koncert odbędzie się w sobotę, 23 maja o godz. 19.00 w kościele pw. Bożego Ciała na gdańskiej Morenie.

W repertuarze koncertu znajdują się kunsztowne utwory: MAGNIFICAT D-dur, BWV 243 Jana Sebastiana Bacha oraz TE DEUM C-dur Josepha Haydna. Obok Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej wystąpi Chór Akademii Pomorskiej Słupsku Iuventus Cantans oraz orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Dla publiczności zaśpiewają także znakomici soliści: Marcela Wierzbicka (sopran), Lilianna Zalesińska (alt), Krzysztof Zimny (tenor) oraz Sławomir Kowalewski (bas).

Za pulpitem dyrygenckim stanie Bohdan Jarmołowicz, dyrektor filharmonii Sinfonia Baltica. Muzyczne spotkanie poprowadzi znany gdański dziennikarz Konrad Mielnik.

Wyjątkowym punktem koncertu będzie pierwsze wykonanie utworu, który predestynuje do roli hymnu naszej uczelni. Pieśń, o której mowa, została skomponowana przez profesjonalistów: muzyka – Miłosz Bembinow (dyrygent i kompozytor); słowa – Ryszard Kunce (autor tekstów piosenek popularnych polskich wykonawców).

O konsultacje muzyczne został poproszony także Roman Perucki, dyrektor naczelny Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, który wyraził opinię, iż jest to utwór na wysokim poziomie artystycznym.

W sobotni wieczór, 23 maja, utwór wykona Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej w towarzystwie orkiestry słupskiej filharmonii. Dzieło stanie się obowiązującym hymnem uczelni po zatwierdzeniu przez Senat Politechniki Gdańskiej.

Propozycja hymnu stanowi podkreślenie wyjątkowej 111. rocznicy działalności Politechniki Gdańskiej.

***

Uwaga! Dwuosobowe zaproszenia na koncert dostępne są w Dziale Promocji, budynek przy bramie głównej PG.

1 wyświetlenie