Nasz chór wyśpiewał dwie nagrody | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2015-07-08

Nasz chór wyśpiewał dwie nagrody

Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją Mariusza Mroza zdobył  pierwszą nagrodę oraz nagrodę specjalną Rektora Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie podczas II Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Akademickich "Święty Krzyż" w Kielcach.

Rywalizacja rozegrała się pomiędzy sześcioma chórami akademickimi z Polski. Zespół z Politechniki Gdańskiej okazał się najlepszy.

– Zwycięstwo cieszy nas tym bardziej, że ponad 30 proc. składu śpiewającego w Kielcach to chórzyści, którzy są członkami zespołu od raptem kilku miesięcy – mówi Kamil Bocheński, prezes Akademickiego Chóru PG. – Wykazali się ogromnym zaangażowaniem zarówno w przygotowania do wyjazdu, jak i w śpiew podczas przeglądu.

Przegląd "Święty Krzyż" odbył się w dniach 3-5 lipca br. Organizowany jest przez Politechnikę Świętokrzyską, pod patronatem rektora tej uczelni - prof. dr. hab. inż. Stanisława Adamczaka, dr h.c.

Poza rywalizacją w konkursie zespoły miały wiele okazji do integracji, uczestnicząc m.in. w warsztatach wokalnych i wspólnych koncertach wyjazdowych.