Piknik patriotyczny na Politechnice – razem świętujmy niepodległość | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2018-11-06

Piknik patriotyczny na Politechnice – razem świętujmy niepodległość

Piknik patriotyczny na Politechnice
Rektor i Senat Politechniki Gdańskiej zapraszają całą społeczność akademicką do świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 13 listopada 2018 r. pod Gmachem Głównym odbędzie się piknik patriotyczny.

Na terenie kampusu PG już od rana obecni będą reprezentanci grupy rekonstrukcji historycznej, na czele z marszałkiem Józefem Piłsudskim. Będą wręczać biało-czerwone kokardy i zaproszą do udziału we wspólnym świętowaniu, tak, aby o godz. 12.00 na dziedzińcu Gmachu Głównego zebrało się jak najliczniejsze grono uczestników.

Dzień Niepodległości na Politechnice Gdańskiej, podobnie jak w zeszłym roku, rozpocznie się wspólnym śpiewaniem znanych pieśni patriotycznych, takich jak „Marsz pierwszej brygady”, „Pierwsza Kadrowa” czy „Maki”. Towarzyszyć będzie Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej z gościnnym udziałem gitarzystów. Dla wszystkich uczestników pikniku przewidziany jest poczęstunek: tradycyjna wojskowa grochówka i biało-czerwone ciastka.

Druga, naukowa część uroczystości rozpocznie się o godz. 13.00 w Sali 300, gdzie o odradzającym się państwie polskim opowie prof. dr hab. Eugeniusz Koko, kierownik Zakładu Historii Najnowszej Polski na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Profesor wygłosi wykład pt. „Wojna polsko-rosyjska i przyłączenie Wileńszczyzny (1918-1922)”.

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wydarzeniem Dzień Niepodległości na Politechnice Gdańskiej w dniu 13 listopada, Rektor PG ustalił godziny rektorskie na Politechnice Gdańskiej od 12:00 do 13:00.

PROGRAM DNIA NIEPODLEGŁOŚCI NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ

13 listopada 2018 r. (wtorek)

Godz. 12.00 – dziedziniec przez Gmachem Głównym

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych razem z Akademickim Chórem Politechniki Gdańskiej i gitarzystami (Ryszard Dubiela, Wojciech Klocek).

Poczęstunek: wojskowa grochówka, biało-czerwone ciastka.

Wspólne zdjęcia z członkami Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych Marienburg,
w tym z marszałkiem Józefem Piłsudskim.

13.00 – sala 300, Gmach Główny

Wykład historyczny „Wojna polsko-rosyjska i przyłączenie Wileńszczyzny (1918-1922)” prof. dr hab. Eugeniusza Koko (Uniwersytet Gdański).

„Dzień Niepodległości na Politechnice Gdańskiej” organizowany jest w ramach Politechniki Otwartej.

Partnerzy: Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej, Politechniczny Klub Biznesu Plus

1 wyświetlenie