Chór PG wyśpiewał Grand Prix w Barczewie | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-10-17

Chór PG wyśpiewał Grand Prix w Barczewie

Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej wielkim zwycięzcą XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie.

Z Warmii chór naszej uczelni wraca z szeregiem nagród:

• Grand Prix
  • Złoty Dyplom
  • Nagroda regulaminowa
  • “Za najlepsze wykonanie kompozycji Feliksa Nowowiejskiego” za utwór "Meszek w lesie"
  • Nagroda specjalna - “Za najlepsze wykonanie kompozycji współczesnej” za utwór "O Salutaris Hostia" Vytautasa Miškinisa
  • Nagroda specjalna - “Za najlepszą technikę wokalną”
  • Nagroda specjalna - “Dla najlepszego dyrygenta”

Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej podczas przesłuchania konkursowego wykonał następujący repertuar: „Meszek w Lesie”, Feliks Nowowiejski; „Sicut Cervus”, Giovanni Pierluigi da Palestrina; „O Salutaris Hostia”, Vytautas Miškinis; „Bogorodice Diewo, Radujsia” Jelena Junek, „De Profundis”, John August Pamintuan.

Festiwal w Barczewie jest jednym z najstarszych i najbardziej uznanych konkursów chóralnych w Polsce. Celem festiwalu jest upamiętnienie Feliksa Nowowiejskiego, wybitnego kompozytora urodzonego w Barczewie.

Podczas festiwalu chór wykonał koncert w Szkole Podstawowej nr 1 w Barczewie oraz w Kościele p.w. św. Marii Magdaleny we Frączkach.

Wygrana na festiwalu w Barczewie zapewniła chórowi nominację do konkursu Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu, które odbędzie się 27-28 listopada 2021.