Koncert z okazji 65-lecia Parlamentu Studentów Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-11-21

Koncert z okazji 65-lecia Parlamentu Studentów Politechniki Gdańskiej

Fot. Maciej Ziętarski
W miniony weekend Samorząd Studentów PG zakończył świętowanie 65-lecia Parlamentu Studentów. Podczas Uroczystego Posiedzenia, które odbyło się 19 listopada w Auli Politechniki Gdańskiej, Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej miał okazję zaprezentować kilka utworów a’capella.

Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej (niegdyś Uczelniany Parlament Studentów PG) jest najstarszą tego typu organizacją w Polsce, założoną w 1957. 19 listopada 2022 roku odbyły się obchody wyjątkowej, 65. rocznicy jego powstania. Razem z SSPG swoje jubileusze obchodziły Radio SAR oraz Techno-Service. Obchodom towarzyszyły spotkania obecnych działaczy i absolwentów, prezentacje dotyczące na przykład historii samorządności studenckiej w Polsce, a także kilka koncertów, w tym występ Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej.

Nagrania koncertu można wysłuchać na naszym kanale na YouTube: