Koło Naukowe Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska
Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska (MIŚ) to Koło Naukowe zajmujące się szeroko rozumianą mikrobiologia oraz inżynierią środowiska. Jesteśmy grupą studentów prężnie działających w laboratorium. Przeprowadzamy ciekawe badania, działamy na różnych polach akademickiej społeczności, a także zdobywamy dodatkową wiedzę, która nie jest dostępna dla zwykłych "śmiertelników". Nie straszne nam prowadzenie badań terenowych, hodowanie bakterii i godziny spędzane przy mikroskopie!
Naukowe Koło Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej
Naukowe Koło Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej to organizacja zrzeszająca studentów od ponad 90 lat. Do stałych projektów realizowanych przez Członków Koła należy „Chemia bez granic”, czyli coroczny cykl zajęć laboratoryjnych z licealistami z pomorskich szkół. Ponadto NKCh SPG czynnie uczestniczy w Bałtyckim Festiwalu Nauki, Forum Organizacji i Kół Akademickich, organizuje wycieczki technologiczne, współpracuje z Katedrami Wydziału Chemicznego, a także wykonuje analizy dla przemysłu. Członkowie i Aspiranci Koła nie tylko uczestniczą w konferencjach naukowych ale także organizują własne – w marcu tego roku odbyła się pierwsza edycja Interdyscyplinarnej Akademickiej Konferencji Środowiskowej. Działalność NKCh SPG nie ustaje nawet podczas wakacji – tradycją stał się obóz naukowy we Władysławowie, na którym realizowane są projekty własne, a także badania na zlecenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.
Koło naukowe Inżynierii i Gospodarki Wodnej "Konfuzor"
Koło Naukowe „Konfuzor” zajmuje się przede wszystkim tematyką powiązaną z inżynierią i gospodarką wodną. Od początku naszej działalności organizujemy wykłady prowadzone zarówno przez pracowników uczelni, jak również firmy zewnętrzne. Mają one na celu poszerzanie wiedzy zdobytej w ramach normalnego toku studiów. Ponadto bierzemy udział w rozmaitych imprezach popularyzujących naukę skierowanych zarówno do studentów jak i uczniów szkół w każdym wieku. Dzięki współpracy z firmami branżowymi jesteśmy na bieżąco z nowinkami technicznymi, organizujemy również szkolenia m.in. z zakresu posługiwania się programami wspomagającymi projektowanie. Nasi członkowie mają wiele możliwości pracy indywidualnej. Dzięki otwartości pracowników naukowych oraz techników, członkowie Konfuzora mogą korzystać z zaplecza technicznego i dodatkowej pomocy podczas pracy badawczej i naukowej.
W zeszłym roku byliśmy współorganizatorami konferencji naukowej IAKOŚ, braliśmy udział w wycieczce do laboratoriów SGGW w Warszawie, zwiedzaliśmy zaporę we Włocławku oraz robiliśmy wiele innych ciekawych i fascynujących rzeczy!