Prof. dr hab. inż. Agata Dudek | Politechnika Gdańska

Prof. dr hab. inż. Agata Dudek

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów,
Politechnika Częstochowska

Prof. dr hab. inż. Agata Dudek aktywnie wspiera rozwój dyscypliny „inżynieria materiałowa”. Jej zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane z inżynierią powierzchni oraz materiałami dedykowanymi medycynie. Dorobek naukowy obejmuje monografie, podręczniki i skrypty akademickie, jak również patenty. Opublikowała ponad 200 artykułów, w tym ponad 90 w czasopismach z listy JCR. Pełni lub pełniła szereg funkcji m.in. Dziekana Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów, za-cy Kierownika Instytutu Inżynierii Materiałowej, Koordynatora zespołów badawczych, członek Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego, Sekretarza redakcji czasopisma Composites Theory and Practice, przewodnicząca Rady Bibliotecznej Politechniki Częstochowskiej. Kierownik lub wykonawca wielu projektów badawczych krajowych oraz zagranicznych. Odbyła staż naukowy na Uniwersytecie Catalonia w Barcelonie, staż naukowo – badawczy w przemyśle oraz brała udział w licznych kursach i szkoleniach.