BHP | Politechnika Gdańska

BHP

Apteczki pierwszej pomocy w Bibliotece PG
Defibrylator AED
Jak wezwać karetkę pogotowia?
  1. Zadzwonić pod numer 999 lub 112.
  2. Dyspozytor zapyta o następujące dane:
    • Miejsce zdarzenia, dokładny adres.
    • Co się stało? Ile jest osób poszkodowanych?
    • Jaki jest stan osoby poszkodowanej? (np. czy się rusza?, czy oddycha?, czy jest przytomna?)
    • Imię, nazwisko, orientacyjny wiek osoby poszkodowanej.
    • Imię, nazwisko osoby wzywającej pomocy.
    • Numer telefonu kontaktowego. Numer ten zostanie przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Kontakt zespołu ratownictwa medycznego z wzywającym może ułatwić znalezienie adresu lub najkrótszej drogi dojazdu.
    • Jak dojechać na miejsce zdarzenia? Czy będzie ktoś czekał na karetkę?
  3. Pamiętaj: nie odkładaj słuchawki zanim zrobi to dyspozytor.
  4. W przypadku wezwania na teren Politechniki Gdańskiej pomocy medycznej, należy o tym fakcie niezwłoczne poinformować pracowników Centrum Bezpieczeństwa pod nr tel. wew. 14-32, lub osobiście – najbliższego spotkanego portiera/strażnika. Strażnicy, aby sprawnie pokierować pomoc medyczną, muszą wiedzieć, w którym obiekcie i w jakim miejscu znajduje się osoba oczekująca pomocy.

Wszystkie instrukcje w wersji drukowanej dostępne są w Biurze Biblioteki PG, Gm. Główny, pok. 100/1/2.

Funkcję zakładowego społecznego inspektora pracy w Bibliotece PG pełni pan Tomasz Sobczyk (WFTiMS).