Przyjazdy. Krok po kroku. | Politechnika Gdańska

Przyjazdy. Krok po kroku.

Krok 1

Twoja uczelnia musi przesłać do naszej uczelni Twoją nominację do udziału w programie Erasmus e-mailem, faksem lub listem twardym

Krok 2

Po otrzymaniu nominacji wyślemy Ci e-mail z pakietem informacyjnym jak aplikować i innymi przydatnymi informacjami

Krok 3

Zarejestruj się w Gdańsk Tech

Przydatne wskazówki przed rozpoczęciem rejestracji na naszej stronie:
- po rozpoczęciu rejestracji możesz wielokrotnie zapisywać i edytować swoją aplikację
- proszę nie używać znaków dwuznacznych
- wgraj max. 1 MB na zdjęcie (pliki jpg itp.) i 2 MB na pliki zip/rar
- przesyłaj zdjęcia tylko w formacie .jpg, .png, .bmp
- przesyłaj dokumenty tylko w formacie .pdf lub .jpg
- po przygotowaniu aplikacji należy kliknąć na "wyślij". W przeciwnym razie nie będziemy mogli rozpatrzyć Twojej aplikacji. Należy pamiętać, że po wysłaniu aplikacji nie będzie można edytować dokumentów ani wprowadzać zmian.

Dokumenty

Podczas procedury rejestracji zostaniesz poproszony o przesłanie następujących dokumentów:
1. zdjęcie elektroniczne odpowiadające dokumentom (do legitymacji studenckiej)
2. skan Transcript of Records podpisanego i ostemplowanego przez Twoją uczelnię (dokument z pieczęciami i podpisami władz Twojej uczelni, który potwierdza Twoje dotychczasowe oceny i oceny na uczelni macierzystej)
3. skan dowodu osobistego (obu stron) lub paszportu ze stronami z imieniem i zdjęciem (paszport jest niezbędny dla studentów spoza UE)
4. skan certyfikatu językowego/dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego lub polskiego co najmniej na poziomie B1; może to być jeden z uznanych na całym świecie certyfikatów, takich jak IELTS, TOEFL, FCE, CAE itp. lub dokument wydany przez centrum językowe Twojej uczelni

Wybór listy przedmiotów

Podczas rejestracji będziesz musiał wybrać listę przedmiotów, które chciałbyś studiować na Gdańsk Tech. Wybierając listę przedmiotów należy skontaktować się z koordynatorami wydziałowymi uczelni macierzystej, koordynatorem wydziałowym Gdańsk Tech oraz odwiedzić stronę: http://ects.pg.edu.pl/wyszukiwanie-programów-dyplomów.

Znaczenie statusu Twojej aplikacji:
1. nowy: wniosek został utworzony, ale nie został jeszcze wysłany
2. wysłane: Twoje zgłoszenie zostało wysłane do Biura Współpracy z Zagranicą (BWM); sprawdzany jest aspekt formalny
3. do poprawy: wniosek nie został zaakceptowany przez BWP, jest ponownie wysłany i trzeba dodać/zmienić część swoich danych
4. zaakceptowany przez BWZ: formalny aspekt wniosku został zaakceptowany; jest wysyłany do odpowiedniego wydziału, gdzie sprawdzane jest Porozumienie o programie zajęć i Wykaz zaliczeń
5. zaakceptowany przez wydziałowego koordynatora: Porozumienie o programie zajęć i Wykaz zaliczeń są już sprawdzone i zatwierdzone przez wydział. Zgłoszenie zostaje ponownie wysłane do IRO
6. odrzucony przez Koordynatora Wydziału: Twoja aplikacja nie zostanie zaakceptowana przez wydział. Należy skontaktować się z odpowiednim wydziałowym koordynatorem Gdańsk Tech (należy pamiętać, że zdarza się to bardzo rzadko)
7. usunięte przez BWZ: w przypadku rezygnacji z wyjazdu
8. potwierdzone: jest to ostateczna akceptacja - przejdź do kroku 4
9. dodany do listy studentów: jesteś już studentem Gdańsk Tech - status ten może pojawić się dopiero po otrzymaniu dokumentów napisanych w kroku 4

Krok 4

Po zmianie statusu wniosku na potwierdzony jesteś zobowiązany do wydrukowania ww. dokumentów, zebrania niezbędnych podpisów swoich macierzystych koordynatorów programu Erasmus+ i przesłania ich do Gdańsk Tech International Relations Office. Mogą być przesyłane pocztą zwykłą w oryginalnych egzemplarzach lub pocztą elektroniczną w wersji zeskanowanej.
Adres naszego biura:
Biuro Współpracy z Zagranicą
Politechnika Gdańska
ul. Narutowicza 11/12
Polska e-mail: international@pg.gda.pl, pauszume@pg.gda.pl

Krok 5

Możesz przygotować się do podróży i przyjazdu do Gdańska.