Relacja z I turnieju golfa o puchar Rektora Politechniki Gdańskiej. | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-10-17

Relacja z I turnieju golfa o puchar Rektora Politechniki Gdańskiej.

Turniej golfa o Puchar Rektora PG
I turniej golfa o puchar Rektora Politechniki Gdańskiej

W dniu 8 października br. odbył się I turniej golfa o puchar Rektora Politechniki Gdańskiej, którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Absolwentów PG. Piękne pole golfowe w Tokarach k. Gdańska gościło 81 zawodników, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach. Pogoda dopisała, uczestnicy z niedowierzaniem patrzyli na piękne październikowe słońce i taka też słoneczna atmosfera udzieliła się wszystkim graczom.

 W kategorii Mistrz Politechniki zwyciężył Andrzej Walukiewicz, absolwent Wydziału ETI. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy. Wyniki pozostałych czerech golfowych kategorii oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie Tokary Golf Club.

 Równocześnie z Turniejem została zorganizowana, wraz z Santander Universidades, Akademia Golfa dla wszystkich chętnych, którzy chcieli poczuć atmosferę tego pięknego sportu. Ruch na świeżym powietrzu, towarzyskość (gra się najczęściej w 3-4 osobowych grupach), możliwość spotkania pozytywnie nastawionych do życia ludzi - te i inne cechy tej dyscypliny przedstawił na początku Akademii Jerzy Kolczyński, organizator Turnieju i przedstawiciel SAPG. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy udali się na 4 stanowiska treningowe, gdzie poznawali tajniki technicznej strony golfa pod czujnym okiem Trenera PGA Polska, Michała Guzowskiego oraz jego asystentów. Luźna, nieskrępowana atmosfera udzieliła się wszystkim i dwie godziny minęły bardzo szybko.

W Akademii wzięło udział 46 uczestników, w tym 30 osób związanych z Politechniką Gdańską, między innymi przedstawiciele władz Uczelni i wydziałów, Centrum Sportu Akademickiego i samorządu studentów.

Jako organizatorzy mamy nadzieję, że udało nam się trochę „odczarować” golfa i obalić kilka mitów związanych z tym sportem, w tym dwa główne, że jest to sport bardzo drogi i elitarny.

Bardzo miłą informacją podzielił się ze wszystkimi uczestnikami na zakończenie turnieju Pan Prorektor prof. Dariusz Mikielewicz reprezentujący władze Uczelni, który stwierdził, że PG daje „zielone światło” na organizację kolejnej edycji turnieju w przyszłym roku. Bardzo dziękujemy!

Na koniec przedstawiciele SAPG wręczyli dyrektorowi Centrum Sportu Akademickiego Panu Krzysztofowi Kaszubie prezent w postaci zestawu kijów golfowych dla nowotworzonej sekcji golfa na Politechnice Gdańskiej.  

Dziękujemy JM Rektorowi PG za patronat i ufundowanie pucharów, Santanderowi za wsparcie Akademii, klubowi Tokary Golf Club oraz sponsorom za wsparcie organizacyjne i finansowe, zdaniem uczestników bardzo udanej imprezy sportowej.

145 wyświetleń