Spektakl Bliskość na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-02-20

Spektakl Bliskość na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Bliskość

3 i 4 marca o godz. 19:00 zapraszamy Was drodzy studenci, absolwenci, pracownicy Politechniki Gdańskiej wraz z Waszymi najbliższymi do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego na bardzo wyczekiwany islandzki spektakl „BLISKOŚĆ”, w którym na jednej scenie zobaczymy OLGĘ BOŁĄDŹ w roli głównej, GUDMUNDUR'a THOVARLDSSON'a i oraz Islandzki zespół VINNSLAN i studentów.

Bilet należy zakupić poprzez system rezerwacji https://bilety.teatrszekspirowski.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=9039 wpisując kod rabatowy GEJZER, upoważniający do zakupu biletu z rabatem 50% za 20zł. System sam naliczy rabat.

Teatralna koprodukcja polsko-islandzka

„Bliskość” jako podróż z kosmosu do źródła ludzkiej egzystencji. W ciągle zmieniających się czasach wojen, biedy, bogactwa, nowych możliwości i migracji, każdy człowiek wierzy, że ma prawo do szczęścia i miłości. Ale czy to jest naprawdę cel naszego istnienia? Czy istnieje jakiś cel naszej egzystencji? W interaktywnym spektaklu Vinnslan interpretuje tematy związane z emigracją, ludzką potrzebą bliskości oraz wiecznością.

twórcy
reżyseria: Gudmundur Torvaldsson, Vala Ómarsdóttir, Maria Kjartans
scenografia i kostiumy: Tórunn María Jónsdóttir
muzyka: Biggi Hilmars
reżyseria światła: Józef Leoniuk
video: Sandra Ksepka

obsada
Olga Bołądź, Árni Pétur Guðjónsson, Gudmundur Thorvaldsson, Stefan Andruszko, Justyna Betańska , Oliwia Drożdżyk, Joanna Gorycka, Katarzyna Grott, Mieszko Wierciński, Mateusz Włostowski
Koprodukcja: Vinnslan (Islandia) i Gdański Teatr Szekspirowski.
Finał projektu – Kierunek: Islandia / Treasure Iceland – Theatre Inclusions.
 

https://teatrszekspirowski.pl/event/proximity-bliskosc/

65 wyświetleń