Wyścig Smoczych Łodzi o Puchar Rektora PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-06-12

Wyścig Smoczych Łodzi o Puchar Rektora PG

wyscig łodzi

Wyścig Smoczych Łodzi o Puchar Rektora Politechniki Gdańskiej to ekscytujące i pełne emocji wydarzenie sportowe, które stanowi część obchodów Święta Uczelni i ma nieco inny, bardziej swobodny charakter.

Wyścigi Smoczych Łodzi są popularnymi zawodami wodnymi, które wywodzą się z tradycji chińskiej i cieszą się sporą popularnością na całym świecie, w tym także w Polsce. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do integracji, promowania zdrowego stylu życia oraz podkreślenia wartości pracy zespołowej.

Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej we współpracy z Biurem Rektora zorganizowało tegoroczne zmagania przedstawicieli środowiska akademickiego. W skład załóg smoczych łodzi wejdą m. in. uczestnicy zjazdu Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, przyjaciele ze Związku Uczelni im. Gabriela Fahrenheita w Gdańsku oraz pracownicy i absolwenci naszej Uczelni.

Mamy nadzieję, że będą to 3 godziny świetnej zabawy, podczas których z mieszanych załóg wyłoniona zostanie ta, która otrzyma Puchar Rektora PG.

Do kibicowania wystarczy dobry humor i wcześniejszy spacer do przystani przy ul. Ołowianka 3A lub na kładkę na wyspę Ołowiankę przy ul. Wartkiej.

Informację o wydarzeniu i warunkach udziału można uzyskać drogą elektroniczną pod adresem biuro.rektora@pg.edu.pl lub pod  numerem telefonu 58 348 65 95.

75 wyświetleń