Koncert Z BAZUNĄ I GITARĄ w Klubie KWADRATOWA | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-01

Koncert Z BAZUNĄ I GITARĄ w Klubie KWADRATOWA

Zdjęcie występu zespołu FIFY 60. Janina Woszczyńska
22 czerwca 2024 r., w ramach Dnia Absolwenta, w klubie Kwadratowa odbył się koncert Z BAZUNĄ I GITARĄ.

Na koncercie zaprezentowano koloryt pięciu dekad studenckiego turystycznego śpiewania, od czasu gdy zaistniało na scenie.  Zabrzmiały piosenki z dawnych lat jak i współczesne. Szczególną wartością stały się aktualne adaptacje dawnych pieśni studenckiego szlaku.

Politechniczne popołudnie z piosenką ukazało również niesłabnący potencjał piosenki, mnogość jej środków wyrazu. Nurt ten wciąż się rozwija, w ośrodkach w całej Polsce, w wielu muzycznych kierunkach i odcieniach. Dokonania śpiewającego kręgu publikowane są na radiowej antenie radiodanielka.pl w audycjach poświęconych piosence.

Liczni zgromadzeni w klubie słuchacze włączyli się aktywnie w śpiewanie dawnych turystycznych przebojów. Koncert ciekawie prowadził kol. Marek Skowronek prezentując Wykonawców z wdziękiem i dużą wiedzą.