List Przewodniczącej KZ NSZZ "S" w PG do wszystkich członków z dnia 09.10.2023 r. | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-09

pomnik 2023

uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w Politechnice Gdańskiej odbyła się w poniedziałek 2 października 2023 r. Obchody rozpoczęto od upamiętnienia Tych, którzy za naszą wolność zapłacili najwyższą cenę. O godzinie 9:30 JM Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, wraz z Prorektorami, i Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” złożyli kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Uroczystości asystowały poczty sztandarowe Politechniki Gdańskiej i NSZZ Solidarność w PG.

W tej wiadomości pragnę również poinformować, że zgodnie z Komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 września 2023 r. zwiększona została wysokość subwencji przyznanych uczelniom państwowym i zawodowym w roku 2023. Zgodnie z tym Komunikatem Politechnice Gdańskiej przyznano  dodatkowo 3 978,5 tys. zł. Przyznane środki finansowe zostały wynegocjowane przy udziale Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność” w porozumieniu między Rządem RP i Komisją Krajową NSZZ „Solidarność”, i stanowią odpowiednik nagród jednorazowych przewidzianych dla pracowników sektora publicznego oraz systemu oświaty z okazji 250-lecia powstania Komisji Edukacji Narodowej. Kwoty przyznane poszczególnym uczelniom zostały wyznaczone w oparciu o liczbę pracowników w przeliczeniu na pełen etat wg stanu na 30 czerwca 2023 r. W przyznanych kwotach uwzględniono pochodne opłacane przez pracodawców oraz odpisy na Zakładowy Fundusz Socjalny. Tu zwracam uwagę, że środki w wysokości 900 zł netto na osobę (po potrąceniu kosztów pracodawcy) zostały wynegocjowane dla wszystkich pracowników – zarówno nauczycieli akademickich, jak i pracowników nie będących nauczycielami akademickimi.

Pozdrawiam serdecznie,

Grażyna Jarosz