Msza św. w intencji społeczności akademickich Trójmiasta | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-19

Msza św. w intencji społeczności akademickich Trójmiasta

czarna

Na zakończenie dnia inauguracji roku akademickiego 2023/2024 odbyła się msza św. w intencji społeczności akademickiej Trójmiasta w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego na ulicy Kiędza. Józefa Zator-Przytockiego (historyczna ul. Czarna).

Mszę św. koncelebrował ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda. O oprawę muzyczną i liturgiczną zadbało Duszpasterstwo Akademickie „Na Czarnej”, które działa już od przeszło siedemdziesięciu lat. W tym roku rozpoczęło działalność Duszpasterstwo Pracowników Uczelni Wyższych powołane dekretem księdza arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC z dnia 12 grudnia 2022 roku. Najbliższe spotkanie jest planowane na 27 października 2023 r. na godzinę 19:00 w kaplicy akademickiej w domu parafialnym za kolegiatą.

Wszyscy pracownicy naukowi i administracyjni uczelni Pomorza są serdecznie zapraszani do nowo powołanego Duszpasterstwa.