List Przewodniczącej KZ NSZZ "S" w PG do wszystkich członków z dnia 25.03.2024 r. | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-03-25

podwyzka

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

z przykrością informuję, że do dnia dzisiejszego Władze Politechniki Gdańskiej nie przedstawiły nam żadnej propozycji porozumienia w sprawie zwiększenia wynagrodzeń związanym z otrzymaniem przez Politechnikę Gdańską zwiększonej subwencji w wysokości 90 820 900,00 zł zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z dnia 23 lutego 2024 roku o zwiększeniach wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego oraz badawczego przyznanych na rok 2024. Dlatego też w dniu 22.03.2024 r. po uzyskaniu poparcia Prezydium KZ NSZZ „Solidarność” w PG wystąpiłam z oficjalną prośbą do JM Rektora PG o szybkie przystąpienie do negocjacji załączając również naszą propozycję porozumienia. Z informacji pozyskanych z innych uczelniach wiemy, że negocjacje w sprawie podwyżek zakończyły się podpisaniem porozumienia jeszcze w pierwszej połowie marca. Złożona przez nas propozycja wzoruje się na uzgodnieniu podpisanym na Politechnice Śląskiej, która jest również uczelnią badawczą. O zaistniałej u nas sytuacji poinformowałam Przewodniczącego Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” Krzysztofa Doślę oraz Przewodniczącego Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność” Dominika Szczukockiego.

Pozdrawiam serdecznie,
Grażyna Jarosz