List Przewodniczącej KZ NSZZ "S" w PG do wszystkich członków z dnia 02.07.2024 r. | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-02

kz solidarność

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

w naszym budżecie na ten rok zaplanowaliśmy pewną kwotę na spotkanie integracyjne. Myślę, że najprostszym spotkaniem byłyby kręgle po pracy, na przykład o 16:00 lub 17:00. Planujemy to spotkanie na październik. Szanując grosz związkowy i jednocześnie w trosce o odpowiednie warunki lokalowe ostateczną decyzję podejmiemy po przeanalizowaniu wyników rozesłanych ankiet.

Informuję również, że Komisja Zakładowa w dniu 18.06.2023 r. przyjęła uchwałę o zasiłku z tytułu adopcji dziecka przez członka NSZZ „Solidarność” w PG. Zasiłek ten  będzie taki sam jak z tytułu urodzenia dziecka i wyniesie 500 zł.

Pragnę również poinformować, że przy Regionie Gdańskim działa Pomorska Fundacja Edukacji i Pracy, która przyznaje jednorazowe stypendium  (w wysokości 1500 zł) wyróżniającym się uczniom szkół ponadpodstawowych i absolwentom szkół podstawowych. Regulamin zezwala Kapitule na poszerzenie grupy stypendystów o dzieci z ostatnich klas szkół podstawowych, gdy legitymują się wysokimi osiągnięciami w konkursach kuratoryjnych czy ogólnopolskich. Warunkiem koniecznym do ubiegania się o stypendium im. NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego, oprócz wyników w nauce, jest również wypowiedź, wywiad na temat: „Moje spotkanie z ludźmi NSZZ Solidarność”. W 2024 r. PFER apeluje do uczniów składających wnioski stypendialne o podjęcie tematu życia i śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona NSZZ „Solidarność”, w czterdziestą rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Wniosek i regulamin można znaleźć w zakładce na naszej stronie. Termin składania wniosków o przyznanie stypendium NSZZ „Solidarność” mija 20 lipca!

Na zakończenie przypomnę, że 5 lipca 2024 r. w sali Akwen o godzinie 15:00 odbędzie się prelekcja siostry Krystyny Włodarskiej. Siostra Krystyna współpracowała z bł. ks. Jerzym Popiełuszką w parafii p.w. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu w latach 1982-1984. Posiłkując się archiwalnymi zdjęciami z życia bł. ks. Jerzego, a także archiwalnymi nagraniami homilii duchownego, opowie o ks. Popiełuszce.

Pozdrawiam serdecznie,
Grażyna Jarosz