Obchody 40. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-26

Obchody 40. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

Warszawa

W dniach 21 i 22 września 2024 r. delegacja związku zawodowego NSZZ "Solidarność" w Politechnice Gdańskiej oddała hołd przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki w 40. rocznicę męczeńskiej śmierci Patrona Solidarności.

Poczet sztandarowy w składzie: Marcin Stępniak, Andrzej Śnieżewski i Dariusz Wiszowaty uczestniczył w sobotniej oraz niedzielnej mszy św. w kościele pw. św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, gdzie za życia posługiwał śp. ksiądz Jerzy Popiełuszko.

Księża celebrujący msze święte serdecznie powitali naszą delegację i wraz z wiernymi otoczyli modlitwą naszą Komisję, jak i całą społeczność akademicką Politechniki Gdańskiej od studentów, przez pracowników różnych szczebli po Rektorów wypraszając dla nas potrzebne łaski za wstawiennictwem naszego patrona.

Po każdej mszy nasz poczet przemaszerował pod grób ks. Jerzego aby oddać hołd i asystować w modlitwie parafianom oraz licznie przybywającym pielgrzymom.

Odwiedziliśmy również Muzeum i Ośrodek Dokumentacji Życia i Kultu Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki znajdujący się w podziemiach kościoła oraz wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej.