Sukcesja z sukcesem. Komu i jak przekazać firmę? | Politechnika Gdańska

Sukcesja z sukcesem. Komu i jak przekazać firmę?

Webinarium "Sukcesja z sukcesem. komu i jak przekazać firmę?

Webinarium Sukcesja z sukcesem. Komu i jak przekazać firmę? zorganizował Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej (15 maja 2020 roku).

W webinarium skupiono się na jednoosobowej działalności gospodarczej – formie przeważającej wśród polskich firm rodzinnych – oraz kwestiach związanych z nieprawidłowościami przeprowadzenia procedury sukcesji, która skutkuje upadłością firmy.

Zaprezentowany został konkretny przykład sukcesji firmy rodzinnej Małgorzaty Bieniaszewskiej.

Prelegenci:

MAŁGORZATA BIENIASZEWSKA, businesswoman i mentorka przedsiębiorców, właścicielka firmy MB Pneumatyka z branży motoryzacyjnej, specjalizującej się w produkcji pneumatycznych układów hamulcowych.

PIOTR KASPRZAK, asystent na Katedrze Finansów Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, specjalista ds. rachunkowości finansowej i podatkowej, łączący pracę naukową z praktyką zawodową doradcy podatkowego dla przedsiębiorców.

* Webinarium powstało w ramach międzynarodowego projektu „Innowacyjny model transferu biznesu dla MSP" w RMB INBETS.

Sukcesja z sukcesem