Zapraszamy do Inspiratorium Kariery | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-06

Zapraszamy do Inspiratorium Kariery

Grafika promująca Inspiratorium Kariery
INSPIRATORIUM KARIERY to projekt realizowany ze środków PFRON w ramach konkursu ABSOLWENT. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa osóbz niepełnosprawnościami, które posiadają wykształcenie wyższe lub realizują ostatni lub przedostatni semestr nauki w szkole wyższej.

Do kogo skierowany jest nasz projekt?

INSPIRATORIUM KARIERY to projekt skierowany do niezatrudnionych mieszkańców województwa pomorskiego, którzy ukończyli studia w okresie ostatnich 5 lat, bądź obecnie są studentami ostatniego/przedostatniego semestru.

Dlaczego warto dołączyć do naszego projektu?

W ramach projektu INSPIRATORIUM KARIERY proponujemy pośrednictwo zawodowe, organizację staży, kursy i szkolenia specjalistyczno-zawodowe, konsultacje prawne oraz wsparcie psychologiczne.

STAŻ ZAWODOWY

Dla kogo proponujemy staż zawodowy?

Właściwie dla każdego! Staż to doskonała okazja, aby zweryfikować swoje wyobrażenia o konkretnej branży z rzeczywistością. Dzięki nowemu doświadczeniu można zdecydować, jak w przyszłości kierować swoją karierą zawodową.

Warto zaznaczyć, że rzetelne wypełnianie obowiązków stażysty, a także wykazywanie się kreatywnością, otwartością na wiedzę,
to przykładowe czynniki, które mogą sprawić, że umowa o staż zostanie zmieniona w umowę
o pracę.

W ramach stażu gwarantujemy:

- stypendium stażowe,

- szkolenie zawodowe,

- badania medycyny pracy i szkolenie wstępne BHP.

WAŻNE: Staż dobieramy wg preferencji oraz predyspozycji Uczestnika projektu,
po konsultacjach z doradcą zawodowym i może on trwać do 3 miesięcy.

KURSY SPECJALISTYCZNO-ZAWODOWE.

Śledząc trendy i potrzeby obecnego rynku pracy, proponujemy Uczestnikom projektu zagadnienia związane m.in. z marketingiem, promocją i projektowaniem.

Nasza oferta zawiera m.in. następujące kursy i szkolenia:

• Social Media Menager,
  • Grafika komputerowa,
  • Projektowanie graficzne w marketingu,
  • Web-designer, web-developer,
  • Kurs księgowości.

WAŻNE: otwarci jesteśmy na inne propozycje kursów!

Doradzimy i znajdziemy najlepszych specjalistów – praktyków w danej branży.

W ramach aktywizacji zawodowej i podniesienia kompetencji uczestników projektu „Inspiratorium kariery”, proponujemy również pośrednictwo pracy.

Dlaczego u nas?

Od wielu lat współpracujemy z licznymi pracodawcami – zarówno z małymi firmami,
jak i dużymi korporacjami, dlatego możemy pomóc Uczestnikowi projektu znaleźć pracę
w miejscu, w którym będzie czuł się najlepiej.

Ponadto, dzięki naszemu pośrednictwu Uczestnik ma pewność, że znajdzie pracę w firmie, która jest otwarta na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami, a także uniknie pracy
u nieodpowiedniego, bądź nieuczciwego pracodawcy.

WAŻNE: Jako fundacja posiadamy również status agencji zatrudnienia, przez co mamy lepsze dotarcie do potencjalnych pracodawców realnie poszukujących pracowników do swojej firmy. Ponadto Uczestnicy projektu dzięki opracowaniu Indywidualnej Ścieżki Kariery są starannie przygotowani do podjęcia zatrudnienia przez co mają większą szanse od pozostałych kandydatów na znalezienie wymarzonej pracy