Dbaj o siebie! - Tydzień Zdrowia Psychicznego | Politechnika Gdańska

Dbaj o siebie! - Tydzień Zdrowia Psychicznego

Grafika promująca Tydzień Zdrowia Psychicznego z napisem Dbaj o siebie
Grafika promująca wydarzenie
Zapraszamy na organizowany przez Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej - Tydzień Zdrowia Psychicznego.  Świadomość istnienia problemów natury psychicznej, oraz sposobów na ich przezwyciężenie jest bardzo ważna. Dlatego w tym roku Samorząd Studentów rozpoczyna już trzecią edycję Tygodnia Zdrowia Psychicznego. Organizatorowi wydarzenia zależy, aby zarówno studenci, młodzi ludzie, ale również inni, dbali o swoje zdrowie psychiczne, nie bagatelizowali problemów natury psychicznej, nie wstydzili się ich i nie bali się prosić o pomoc.

Poniedziałek, 27.02 18:00
Webinar "Komunikacja bez tajemnic" - poprowadzi mgr Paulina Piechowiak - psycholog z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy w obszarze psychologii klinicznej osób dorosłych, pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Asystent w Zakładzie Psychologii Klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Wtorek, 28.02 18:00
"Warsztaty 5 rytmów®"

"Nie ma tu kroków do nauczenia się, nie ma właściwego, bądź nie, sposobu poruszania się. Jest tylko ‘mapa’ 5 rytmów, którymi są: Przepływ (Flowing), Staccato, Chaos, Liryka i Cisza (Stillness).
Każdy z rytmów zaprasza do innej dynamiki ruchu, otwiera w nas inne ‘jakości’. Tańczone po kolei, przy akompaniamencie różnorodnej muzyki (a czasem też w ciszy), tworzą tzw ‘Fale’.
Jest to bardzo prosta, a jednocześnie pełna potencjału praktyka do pogłębiania kontaktu ze sobą, do spotykania, odkrywania i wyrażania siebie poprzez ruch, a także uwalniania napięć z ciała. A to wszystko w naszym własnym tempie, w zgodzie z możliwościami i ograniczeniami naszego ciała." - mówi nam prowadząca warsztaty Ewelina Jendrzejczak

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy do zapisywania się przez formularz, liczy się kolejność zgłoszeń!

Środa, 01.03 17:00
Webinar „Zjawisko hejtu – jak powstaje i jak sobie z nim radzić” - poprowadzi je psychoterapeutka oraz kierownik Zakładu Psychologii klinicznej Na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym Doktor Anna Burkiewicz-Kierzkowska.

Czwartek, 02.03 17:00
O temacie związanym z zaburzeniami odżywiania porozmawiamy z Panią psycholog oraz psychoterapeutką Angeliką Chilikowską, która na co dzień prowadzi warsztaty grupowe m.in. na dziennym oddziale psychiatrycznym oraz w Poradni zdrowia psychicznego.

Piątek, 03.03 18:00
Spotkania zakończymy rozmawiając o "People pleasing vs self care - czyli jak i kiedy zdrowo stawiać granice", które poprowadzi mgr Paulina Piechowiak.

Wszystkie webinary odbędą się na naszym wydarzeniu FB, na nim również pojawią się informacje gdzie szukać pomocy oraz jak dbać o swoje zdrowie psychiczne, dlatego zachęcamy do klikania "Wezmę udział"!