Debiut pływaków Politechniki Gdańskiej na Integracyjnych Mistrzostwach Polski | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-07-11

Debiut pływaków Politechniki Gdańskiej na Integracyjnych Mistrzostwach Polski

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej pozująca do zdjęcia. Trzy osoby mają zawieszone na szyi medale.
Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
Za nami pierwszy start studentów Sekcji Integracyjnej AZS PG w Integracyjnych Mistrzostw Polski w pływaniu. Areną zmagań był przepiękny obiekt Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na którym o medale walczyło 81 zawodników i zawodniczek z 29 jednostek AZS. Naszą uczelnię reprezentowały dwie zawodniczki i dwóch zawodników.

Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła Klaudia Kosmal (WCh), która wystartowała na dystansie 25 m stylem dowolnym i w swojej serii dopłynęła jako trzecia zawodniczka. Dystans ten był najliczniej obsadzony, a więc walka o medale była też niezwykle zacięta. Drugą konkurencją Klaudii był styl grzbietowy, na którym rywalizowała m. in. ze swoją koleżanką z drużyny - Pauliną Wacławską (WCh). Klaudia dopłynęła jako 4. zawodniczka, a Paulina wywalczyła pierwszy krążek w kolorze srebrnym i tym samym otworzyła worek z medalami. Do kolekcji dorzuciła srebro na dystansie 50 m stylem klasycznym. Panowie również wywalczyli medale IMP - Nicolas Grdeń (WETI) zdobył brąz w grzbiecie, a Wiktor Dawid (WA) dorzucił medal za trzecie miejsce w stylu klasycznym. Obaj wystartowali na dystansach 50-metrowych.

To jednak nie był koniec zmagań naszych pływaków. Drugiego dnia na najdłuższym dystansie - 100 m stylem dowolnym popłynął Wiktor i uplasował się na 6 miejscu. Drużyna wystartowała też w sztafecie 4 x 25 m stylem dowolnym. Nasi zawodnicy w swojej serii przypłynieli na drugim miejscu, ale po zakończeniu całej rywalizacji sztafetowej, w której brało udział aż 14 ekip, zostali sklasyfikowani na wysokiej 6. pozycji.

Debiut naszych pływaków w barwach Politechniki Gdańskiej na Integracyjnych Mistrzostwach Polski można więc uznać za bardzo udany. Serdecznie gratulujemy!

Sami zawodnicy podsumowali IMPy w następujących słowach:

Paulina Wacławska: „Co do IMPów mam bardzo dobre odczucia. Jadąc na nie miałam wrażenie, iż będą to dosyć typowe zawody, A jednak bardzo miło się zaskoczyłam. Już sama atmosfera bardzo urzekła mnie na zawodach. Mimo iż rywalizacja była odczuwalna, a komuś gorzej szło, to i tak się wszystkich dopingowało, nawet tych ostatnich. Sam wyjazd też bardzo fajnie został zorganizowany, nie dość że udało nam się zgrać jako drużyna, co pokazaliśmy w sztafecie, to poznałam również kilka równie miłych i ciekawych osób.”

Klaudia Kosmal: „Wystąpienie na Integracyjnych Mistrzostwach Polski było dla mnie zarówno niełatwym jak i ciekawym doświadczeniem. Dzięki temu zrozumiałam, że jedyne ograniczenia jakie istnieją- to tylko te w naszych głowach. Na wyjeździe panowała miła atmosfera, poznałam super ludzi z całej Polski. Dzięki wzięciu udziału w mistrzostwach przełamałam swoje granice i otworzyłam się na sport. Dostałam możliwość pracowania nad samą sobą i swoimi słabościami, dzięki czemu mogą stać się najlepszą wersją siebie.”