Anna Rutz pełnomocniczką Ministra Nauki ds. wsparcia uczelni w zwiększaniu dostępności kształcenia dla osób niepełnosprawnych | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-03-20

fotografia przedstawia Panią Annę Rutz
Fot. Adrian Wykrota

Minister nauki Dariusz Wieczorek powołał sześciu nowych pełnomocników m.in. Pełnomocniczkę Ministra Nauki ds. zwiększania dostępności kształcenia do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, którą została Anna Rutz.

Zadaniami realizowanymi przez Pełnomocniczkę będą m.in.: wspieranie uczelni w działaniach na rzecz zwiększania dostępności kształcenia dla osób z niepełnosprawnościami, reprezentowanie ministra nauki w zakresie tych działań, opracowywanie opinii dotyczących rozwiązań służących eliminowaniu barier w dostępie do kształcenia w uczelniach oraz rekomendacji w zakresie tych rozwiązań.

Zarządzenia w sprawie ustanowienia nowych pełnomocników zostały wydane w dniu 6 marca 2024 r.