Zespół BORF na VI Akademickich Dniach Integracji - Wrocław 2024 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-15

Zespół BORF na VI Akademickich Dniach Integracji - Wrocław 2024

zdjecie zbiorowe uczestników konferencji
Galeria zdjęć (fot. Andrzej Nowak, Adam Stępień)

W dniach 24-25.04.2024 r. Zespół BORF brał udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej – VI. Akademickich Dniach Integracji „ Aktywni bez barier”. Konferencja miała miejsce w Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu dzięki współpracy AWF we Wrocławiu ze Stowarzyszeniem „Twoje Nowe Możliwości” oraz uczelniom tworzącym Radę Ekspertów ds. Kształcenia Studentów z Niepełnosprawnością.

Przybyli goście zostali powitani przez Pana Ariela Fecyka - wiceprezesa Stowarzyszenia „Twoje Nowe Możliwości”, Rektora AWF we Wrocławiu - prof. dr hab. Andrzeja Rokitę oraz Dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu,  Rektora Elekta dr hab. Tadeusza Stefaniaka prof. AWF, którzy ramię w ramię dokonali uroczystego otwarcia VI Akademickich Dni Integracji.

Niezapomniany wykład inauguracyjny pt. „Paradygmaty różnorodności. Od przedszkola do kształcenia akademickiego” wygłosiła prof. dr hab. Małgorzata Sekułowicz.

W ramach wydarzenia miało miejsce aż: 15 wystąpień, 1 panel dyskusyjny (rozmówcy: Sławomir Piechota, Karolina Przybył, dr Wojciech Seidel, Rafał Świerczek, Wiktor Florys, dr Andrey Tikhonov), 1 wystawa prac studentów ASP we Wrocławiu pt. „Aktywni bez barier”, 1 gra „Sztuka bez barier” przygotowana przez pracowników ASP we Wrocławiu, 10 warsztatów dla kadry akademickiej oraz 1 warsztat dla studentów.

Przedsięwzięcie pokazało, że aktywność fizyczna to przestrzeń dostępna dla każdego, zawierająca wiele sposobów na opuszczenie psychologicznej strefy komfortu oraz podejmowania działań polegających na pokonywaniu rozmaitych barier i poprawie jakości życia.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji:

Akademickie Dni Integracji – szansa na obustronną dyskusję o niepełnosprawnościach (youtube.com)