7 czerwca 2024 r. zakończył się Tydzień Zdrowia Psychicznego na PG, który od 2021 roku organizowany jest przez Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w dniach 28 maja – 7 czerwca i była wyjątkowa, ponieważ poza webinarami po raz pierwszy odbył się szereg warsztatów stacjonarnych, które miały pozwolić na lepsze poznanie siebie oraz własnego organizmu.

Na zaproszenie Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej oraz Wydziałowej Rady Studentów z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki nasze Biuro ds. Osób z Różnorodnością funkcjonalną  miało okazję w tym czasie do przedstawienia form wsparcia oferowanych przez uczelnię oraz wysłuchania jakie są potrzeby osób studiujących.

Tydzień zdrowia psychicznego na PG ma na celu stworzenie środowiska, które wspiera zdrowie psychiczne i dobrostan wszystkich członków społeczności akademickiej.