Data dodania: 2026-01-15
Sukcesy Sekcji Integracyjnej PG!
Sportowy start 2026 roku! Medale Politechniki Gdańskiej na Integracyjnych Mistrzostwach Polski
Nowy Rok 2026 rozpoczął się dla studentów Politechniki Gdańskiej w najlepszy możliwy sposób - od medali i sportowych emocji na Integracyjnych Mistrzostwach Polski.
Świetną formę zaprezentowała Ada Kownacka, która zdobyła srebrny medal w slalomie snowboardowym podczas zawodów rozegranych na początku stycznia w Poroninie. Na tym samym stoku doskonały występ zanotowała również Zuzanna Kowalczyk, sięgając po brązowy medal w narciarstwie.
W rywalizacji na Integracyjnych Mistrzostwach Polski wystartowało sześcioro reprezentantów Politechniki Gdańskiej. Agnieszka Butowska i Kacper Staniszewski zakończyli zmagania tuż za podium, potwierdzając wysoki poziom sportowy, natomiast Kuba Modrzejewski-Szeląg oraz Andrzej Żądłowski uplasowali się w środku stawki. Każdy start był cennym doświadczeniem zdobytym na Integracyjnych Mistrzostwach Polski.
Gratulujemy całej reprezentacji PG!
Rok 2025 – medalowy rekord Sekcji Integracyjnej PG na Integracyjnych Mistrzostwach Polski
Rok 2025 był dla Sekcji Integracyjnej PG okresem intensywnej pracy, zaangażowania i sportowej konsekwencji. Efekty tej pracy były widoczne podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski, gdzie zawodnicy Sekcji 47. razy stawali na podium.
Medalowe osiągnięcia Sekcji Integracyjnej PG na Integracyjnych Mistrzostwach Polski w 2025 roku:
- kajakarstwo i ergometr - 2 medale
- narciarstwo i snowboard - 3 medale
- pływanie - 19 medali
- boccia - 1 medal
- lekka atletyka - 20 medali
- piłka siatkowa na siedząco - 2 medale
Integracyjne Mistrzostwa Polski - PG nie tylko rywalizuje, ale i organizuje
Sekcja sportowa Politechniki Gdańskiej coraz śmielej zaznacza swoją obecność podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski - nie tylko jako skuteczny uczestnik, ale również jako gospodarz prestiżowych wydarzeń sportowych.
Już w czerwcu 2026 roku Politechnika Gdańska będzie organizatorem Integracyjnych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.
To ogromne wyróżnienie i potwierdzenie rosnącej pozycji PG w środowisku sportu integracyjnego, a także szansa na kolejne emocjonujące występy naszych zawodników przed własną publicznością.
Choć podczas IMP w tenisie stołowym, badmintonie, goalballu, bilardzie i bowlingu medale nie padły jeszcze łupem reprezentantów PG, rok 2026 zapowiada się jako czas przełomów i kolejnych sukcesów!
Zobacz emocje z Integracyjnych Mistrzostw Polski. Wystawa zdjęć zawodników PG
Od 12 do 19 stycznia zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii przedstawiających zawodników Politechniki Gdańskiej startujących w Integracyjnych Mistrzostwach Polski. Wystawa dostępna jest przy Bibliotece Głównej w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

-
2026-01-16
BLISKO SIEBIE
-
2025-11-24
Grudniowa Herbatka z BORF-em i psychologiem